Podsumowanie meczów 3. rundy kw. Ligi Europejskiej UEFA

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trzy polskie kluby: Lech Poznań, Legia Warszawa i Polonia Warszawa rozgrywały swoje mecze w ramach 3. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej UEFA. Kolejorz rozgromił 6:1 Fredrikstad, Legioniści zremisowali 1:1 z Broendby, a Czarne Koszule uległy 0:1 Bredzie. Nie obyło się bez niespodzianek, bo zawiodły zespoły Sportingu Braga, FC Basel, Athletic Bilbao i Crveny Zvezdy Belgrad.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze z Wielkopolski od początku dominowali w starciu z Norwegami i objęli prowadzenie już w 10. minucie za sprawą Jakuba Wilka. Jeszcze w pierwszej odsłonie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Manuel Arboleda. Zaraz po zmianie stron nadzieje w serca kibiców Fredrikstad wlał Borges, ale ja jego bramkę odpowiedzieli jeszcze: Robert Lewandowski, Sławomir Peszko i Tomasz Bandrowski.

Sporo szczęścia miała Legia Warszawa. Podopieczni Jana Urbana gdyby nie znakomita postawa Jana Muchy najprawdopodobniej przegraliby z Broendby Kopenhagą, ale ostatecznie zdołali zremisować 1:1. To wicemistrzowie Polski objęli prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Macieja Iwańskiego. Do wyrównania także z jedenastki doprowadził Farnerud.

Zawiodła tylko Polonia Warszawa, która od 43. minuty grała w dziesiątkę. Wówczas czerwoną kartkę zobaczył Radek Mynar. Gola dla NAC Bredy strzelił w 40. Kwakman. Pomimo liczebnej przewagi Holendrzy nie zdołali już podwyższyć tego wyniku.

Zupełnie rozczarowało Athletic Bilbao. Hiszpanie ulegli na własnym terenie 0:1 Young Boys Bern ze Szwajcarii, a jedynego gola zdobył w 23. minucie Doumbia.

Zawiodło FC Basel. Wspomniany klub przegrywał na wyjeździe z Knattspyrnufelag Reykjavikur z Islandii już 0:2, aby ostatecznie zremisować 2:2. Wyspiarze zadali ciosy w 6. i 9. minucie, ale goście za sprawą Chipperfielda oraz Almeraresa zdołali wywieźć korzystny rezultat.

Niewiele brakowało, a rozczarowałoby PSV Eindhoven. Holendrzy bardzo szczęśliwie, ale dzięki bramce z doliczonego czasu gry Marcellisa ograli 1:0 Czerno More Warnę.

Wygrała AS Roma. Włosi co prawda przegrywali do przerwy 0:1 z KAA Gent, ale ostatecznie zwyciężyli 3:1. Po zmianie stron dla podopiecznych Luciano Spallettiego gole strzelali: Jeremy Menez, Francesco Totti i Mirko Vucinić.

Popis gry dało Fenerbahce. Hattrick Davida Guizy oraz bramki Roberto Carlosa i Alexa pozwoliły Turkom rozgromić Honved Budapeszt 5:1.

Nie zawiodło OSC Lille. Francuzi planowo ograli na wyjeździe 2:0 FC Sevojno. Oba gole padły w pierwszej części gry.

Znakomicie zaprezentowała się ekipa Hamburgera SV. Niemcy rozbili 4:0 FC Randers, aplikując Duńczykom po dwie bramki w obu częściach gry. W pierwszej trafiali Guerrero i Boateng, a po zmianie stron Petrić oraz Piotr Trochowski.

Zawiódł Sporting Braga. Portugalczycy ulegli na własnym terenie 1:2 Elfsborgowi. Goście już w 16. minucie objęli prowadzenie po bramce Danielssona, ale po zmianie stron z rzutu karnego stan meczu wyrównał Ze. Ostatnie słowo należało jednak do Szwedów, a konkretnie decydujący cios zadał Bajrami.

Rewanżowe spotkania odbędą się za tydzień, a konkretnie w czwartek, 6 sierpnia. Wówczas poznamy pełny skład Ligi Europejskiej UEFA.

Wyniki meczów 3. rundy kw. Ligi Europejskiej UEFA:

Dinamo Tbilisi (Gruzja) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) 2:0 (1:0)

1:0 - Merebaszwili 41'

2:0 - Khmaladze 87'

OFK Petrovac (Czarnogóra) - Sturm Graz (Austria) 1:2 (1:0)

1:0 - Divanović 13'

1:1 - Haas (k.) 65'

1:2 - Lamotte 76'

FK Rabotnicki Skopje (Macedonia) - OB Odesne (Dania) 3:4 (2:2)

3:4 - Carlos 74'

FC Honka (Finlandia) - Qarabag Agdam (Azerbejdżan) 0:1 (0:0)

0:1 - Mammadov 59'

Maccabi Netanya (Izrael) - Galatasaray Stambuł (Turcja) 1:4 (1:1)

1:0 - Yampolsky 25'

1:1 - Balta 30'

1:2 - Kewell 47'

1:3 - Sarioglu 53'

1:4 - Baros 73'

Broendby Kopenhaga (Dania) - Legia Warszawa (Polska) 1:1 (0:1)

0:1 - Iwański (k.) 40'

1:1 - Farnerud (k.) 73'

CSKA Sofia (Bułgaria) - Derry City (Irlandia) 1:0 (0:0)

1:0 - Stoyanov 74'

Fredrikstad (Norwegia) - Lech Poznań (Polska) 1:6 (0:3)

1:6 - Bandrowski 56'

IFK Goeteboerg (Szwecja) - Hapoel Tel-Aviv (Izrael) 1:3 (1:0)

1:0 - Hysen 21'

1:1 - Shechter 73'

1:2 - Yeboah 78'

1:3 - Natcho 90'

Metalurg Donieck (Ukraina) - FC Ljubljana (Słowenia) 2:0 (1:0)

1:0 - Godin 20'

2:0 - Sergio (k.) 50'

Tromsoe IL (Norwegia) - NK Slaven (Chorwacja) 2:1 (0:1)

0:1 - Safarić (k.) 38'

1:1 - Moldskret 67'

2:1 - Rushfeldt 69'

Vaelerenga IF Oslo (Norwegia) - PAOK Saloniki (Grecja) 1:2 (1:2)

0:1 - Lino 31'

0:2 - Muslimović 37'

1:2 - Storbaek 42'

Vetra Wilno (Litwa) - Fulham (Anglia) 0:3 (0:1)

0:1 - Zamora 45'

0:2 - Murphy (k.) 57'

0:3 - Seol 85'

FK Vojvodina Nowy Sad (Serbia) - Austria Wiedeń (Austria) 1:1 (1:1)

0:1 - Jun 41'

1:1 - Djurovski 45'

Rapid Wiedeń (Austria) - APOP Kinyras Peyias (Cypr) 2:1 (1:0)

1:0 - Maierhoffer 45'

2:0 - Jelavić 57'

2:1 - Semedo 79'

FC Vaduz (Liechtenstein) - Slovan Liberec (Czechy) 0:1 (0:1)

0:1 - Blazek 43'

MSK Żilina (Słowacja) - Hajduk Split (Chorwacja) 1:1 (0:0)

0:1 - Paraiba 53'

1:1 - Kobylik (k.) 73'

Steaua Bukareszt (Rumunia) - Motherwell FC (Szkocja) 3:0 (2:0)

1:0 - Craigan 31'

2:0 - Nicolita 45'

3:0 - Stancu 60'

Inne wydarzenia: Goian (Steaua) w 34. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

FC Vaslui (Rumunia) - Omonia Nikozja (Cypr) 2:0 (1:0)

1:0 - Temwanjera 20'

2:0 - Temwanjera 55'

Polonia Warszawa (Polska) - NAC Breda (Holandia) 0:1 (0:1)

0:1 - Kwakman 40'

Czerwona kartka: Mynar 43' (Polonia).

FK Slavija (Bośnia i Hercegowina) - MFK Koszyce (Słowacja) 0:2 (0:1)

0:1 - Nowak 11'

0:2 - Skutka 60'

FC Brugge (Belgia) - FC Lahti (Finlandia) 3:2 (2:1)

0:1 - Moilanen 6'

1:1 - Akpala 12'

2:1 - Blondel 35'

2:2 - Korte 50'

3:2 - Blondel 90'

Randers FC (Dania) - Hamburger SV (Niemcy) 0:4 (0:2)

0:1 - Guerrero 11'

0:2 - Boateng 25'

0:3 - Petrić 55'

0:4 - Trochowski (k.) 80'

Aberdeen (Szkocja) - Sigma Ołomuniec (Czechy) 1:5 (1:1)

0:1 - Hubnik 18'

1:1 - Mulgrew 23'

1:2 - Bajer 65'

1:3 - Petr 69'

1:4 - Ordos 83'

1:5 - Horava 90'

AS Roma (Włochy) - KAA Gent (Belgia) 3:1 (0:1)

0:1 - N'Daye 24'

1:1 - Menez 55'

2:1 - Totti (k.) 73'

3:1 - Vucinić 85'

Fenerbahce Stambuł (Turcja) - Honved Budapeszt (Węgry) 5:1 (3:0)

1:0 - Roberto Carlos 13'

2:0 - Guiza 30'

3:0 - Guiza 40'

4:0 - Guiza 41'

5:0 - Alex 68'

5:1 - Zsolnai 78'

Helsingborgs IF (Szwecja) - FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) 2:1 (1:1)

1:0 - Andersson (k.) 6'

1:1 - Hadzić 22'

2:1 - Skulason 58'

PSV Eindhoven (Holandia) - Czerno More Warna (Bułgaria) 1:0 (0:0)

1:0 - Marcellis 90'

FK Sevojno (Serbia) - OSC Lille (Francja) 0:2 (0:2)

0:1 - Vittek 34'

0:2 - Hazard 39'

Czerwona kartka: Plestan 90' (Lille).

Saint Patrick's Athletic FC (Irlandia) - Krylia Sowietow Moskwa (Rosja) 1:0 (0:0)

1:0 - O'Brien 71'

HNK Rijeka (Chorwacja) - Metalist Charków (Ukraina) 1:2 (0:1)

0:1 - Eremenko 43'

1:1 - Sharbini 59'

1:2 - Lysenko 85'

Knattspyrnufelag Reykjavikur (Islandia) - FC Basel (Szwajcaria) 2:2 (2:0)

1:0 - Benediktsson 6'

2:0 - Sigurdsson 9'