Fortuna I liga: Puszcza Niepołomice odczarowała własny stadion

Puszcza Niepołomice odniosła długo wyczekiwane zwycięstwo na własnym stadionie. Pokonała 2:0 Chrobrego Głogów w meczu zamykającym 5. kolejkę Fortuna I ligi.

Hubert Tomalski, Grzegorz Szymusik WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Hubert Tomalski, Grzegorz Szymusik
Puszcza Niepołomice miała ogromny problem z punktowaniem w meczach na własnym stadionie przez cały poprzedni sezon i nie uporała się z nim w letnim okresie przygotowań. Podopiecznym Tomasza Tułacza mogło już brakować pomysłu na mobilizowanie się przed kolejnymi występami w roli gospodarzy. W niedzielę zmierzyli się z Chrobrym Głogów.

Tym razem gospodarze rozpoczęli mecz umiejętnie i z wyczuciem odpierali ataki Chrobrego. W 36. minucie Puszcza przeprowadziła swoją akcję i okazała się ona skuteczna. Bartosz Żurek posłał płaskie uderzenie w kierunku dalszego słupka i pokonał nim Kacpra Bieszczada.

W 70. minucie trener Tomasz Tułacz zdecydował się na wymienienie napastnika. Za zmęczonego pojedynkami z przyjezdnymi Łukasza Spławskiego wszedł Jewhen Radionow. Ukrainiec nie potrzebował dużo czasu, żeby przymierzyć do bramki Chrobrego na 2:0. Zmiennik umiejętnie ustawił się między przeciwnikami i strzelił celnie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Podopieczni Ivana Djurdjevicia rywalizowali dotychczas głównie na własnym stadionie, a że częściej wykorzystywali ten atut niż gubili punkty, to stanęli przed szansą dołączenia do tworzącej się czołówki. W Niepołomicach nie byli jednak w stanie ani strzelić gola, ani zapunktować i pozostali w środku stawki.

Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Żurek 36'
2:0 - Jewhen Radionow 72'

Puszcza: Gabriel Kobylak – Erik Cikos, Michał Czarny, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk, Bartosz Żurek (90' Michał Rakoczy), Wiktor Żytek, Jakub Serafin, Michał Klec (78' Jakub Bartosz), Hubert Tomalski (90' Longinus Ukwakwe), Łukasz Spławski (70' Jewhen Radionow)

Chrobry: Kacper Bieszczad - Michał Ilków-Gołąb, Kamil Juraszek, Olivier Praznovsky, Jarosław Ratajczak, Marcell Ziemann (78' Michał Michalec), Tomasz Cywka, Robert Mandrysz (57' Jaka Kolenc), Patryk Bryła (57' Damian Piotrowski), Maksymilian Banaszewski, Mikołaj Lebedyński (78' Damian Kowalczyk)

18 GKS Bełchatów 34 6 7 21 24:51 23

Czy Puszcza Niepołomice zakończy rundę jesienną w Fortuna I lidze w górnej połowie tabeli?