Bundesliga. Bayern - Hertha. Flick: Robert Lewandowski ma wyjątkowe cechy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREAS GEBERT / Na zdjęciu: Hansi Flick (z lewej)
PAP/EPA / ANDREAS GEBERT / Na zdjęciu: Hansi Flick (z lewej)

Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 4:3. Wszystkie gole dla Bawarczyków strzelił niezawodny Robert Lewandowski. - Strzela gole, ale wnosi także inne elementy - komplementuje go trener Hansi Flick.

Kolejny magiczny wieczór na Allianz Arena w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. To dzięki niemu Bayern Monachium mógł cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie.

Polak zaaplikował rywalom "czteropak", a decydującego o zwycięstwie gola zdobył w 93. minucie z rzutu karnego, który sam wypracował.

- Robert to absolutny strzelec. Strzelił cztery gole wykorzystując każdą nadarzającą się okazję - powiedział po meczu Hansi Flick.

Szkoleniowiec Bayernu widzi w "Lewym" nie tylko strzelca. - Wnosi do gry również inne elementy. Wyznacza cele. Pracuje w defensywie. Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazuje. Jego cechy są po prostu wyjątkowe - dodał.

Gdyby nie Lewandowski Bayern z pewnością straciłby drugi raz z rzędu punkty w Bundesliga. Na finiszu ekipa z Bawarii byłe jednak niesamowicie zmotywowana, żeby zgarnąć całą pulę - Hertha Berlin bramkę na 3:3 strzeliła w 88. minucie.

- To, z czego jestem w stu procentach zadowolony, to mentalność zespołu. Jest wielka wola zwycięstwa. Nie wszyscy są aktualnie w optymalnej formie. Wiemy, że jako zespół możemy grać lepiej, wywierać większą presję na przeciwniku - ocenił grę swojego zespołu Flick.

Po trzech kolejkach Bayern z sześcioma punktami jest 4. w Bundeslidze tracąc do prowadzącego RB Lipsk zaledwie "oczko".

Zobacz także: Szalony polski wieczór w Monachium. 4 gole "Lewego", asysta Piątka "Super Lewy" znów zachwycił wszystkich. Niemieckie media o czteropaku Roberta Lewandowskiego

Czy Robert Lewandowski ponownie zostanie królem strzelców Bundesligi?