Dania wygrała wysoko. Tomas Petrasek pomógł zwyciężyć Czechom

Dania odniosła przekonujące zwycięstwo 4:0 w meczu towarzyskim z Wyspami Owczymi. Tomas Petrasek z Rakowa Częstochowa pomógł reprezentacji Czech wygrać 2:1 z Cyprem.

piłkarze reprezentacji Danii Getty Images / Lars Ronbog / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Danii
Dania zagrała o pierwsze zwycięstwo w 2020 roku z Wyspami Owczymi. We wrześniu w Lidze Narodów poniosła porażkę 0:2 z Belgią i zremisowała 0:0 z Anglią. Podstawowym planem było postrzelanie goli, bo choć farerskie kluby namieszały w tegorocznych eliminacjach europejskich pucharów, to ich drużyna narodowa nie może równać się w defensywie z poprzednimi przeciwnikami Danii.

Drużyna Kaspera Hjulmanda popracowała nad skutecznością i już po pierwszej połowie miała zapewnione zwycięstwo. Po 45 minutach było 4:0, a większość goli strzelili piłkarze związani obecnie lub w przeszłości z ligą włoską Andreas Skov Olsen, Christian Eriksen i Andreas Cornelius. Jedno trafienie dołożył Joakim Maehle. Po przerwie Dania już nie popracowała nad wynikiem.

Czesi przylecieli na Cypr, który zbliża się do rocznicy ostatniego meczu, którego nie przegrał. Od 10 października 2019 poniósł porażki kolejno z Rosją, Szkocją, Belgią, Czarnogórą i Azerbejdżanem. W tych meczach strzelił dwa gole, a stracił 16 bramek. W środę nie nadeszło przełamanie.

W podstawowym składzie Jaroslava Silhavego był Tomas Petrasek. Na środku obrony zawodnik Rakowa Częstochowa został sprawdzony u boku Davida Hovorki ze Slavii Praga. W 13. minucie Tomas Petrasek w swoim stylu wbiegł w pole karne przeciwnika przy okazji rzutu rożnego, ale piłka po dośrodkowaniu Lukasa Provoda przeleciała nad nim. Za plecami Petraska był jeszcze Tomas Holes i kompletnie niepilnowany oddał strzał głową na 1:0.

W 32. minucie Loizos Loizou zaskoczył niezdarnych Tomasa Koubka oraz Filipa Novaka i strzelił na 1:1. Tomas Petrasek nie miał szans na ugaszenie tego "pożaru". Cypr nie nacieszył się długo kompromisowym rezultatem, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie Vladimir Darida trafił z rzutu karnego na 2:1 dla Czech. W Larnace tak samo jak w meczu Danii z Wyspami Owczymi nie zmienił się wynik po przerwie. Petrasek grał do końca, a Cypr oddał przez 90 minut tylko jedno celne uderzenie.