Baraże o Euro 2020. Gruzja jeden mecz od turnieju. Białoruś bez celnego strzału

Reprezentacja Gruzji odniosła zwycięstwo 1:0 z Białorusią w pierwszym meczu baraży o awans do Euro 2020. Walerian Gwilia z Legii Warszawa był zmiennikiem, a Nika Kaczarawa z Lecha Poznań spędził mecz na ławce rezerwowych.

mecz Gruzja - Białoruś PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Na zdjęciu: mecz Gruzja - Białoruś
Zainteresowani piłkarze naczekali się na wznowienie eliminacji Euro 2020. Walka w grupach została podsumowana jesienią poprzedniego roku, a zaplanowane na wiosnę baraże zostały przesunięte o ponad pół roku z powodu piłkarskiego lockdownu. Dla takich drużyn jak Gruzja i Białoruś to szansa na dostanie się na dużą imprezę piłkarską.

Gruzja dysponowała atutem własnego boiska, a na domiar dobrego dla siebie wcześnie zdobyła prowadzenie. W 8. minucie Tornike Okriaszwili oddał uderzenie z rzutu karnego na 1:0. Po zmyleniu Jegora Chackiewicza posłał piłkę w odsłonięty narożnik bramki. Białoruś do przerwy nie przekuła 57 procent posiadania piłki w jakiekolwiek celne uderzenie i jej sytuacja stała się skomplikowana.

W reprezentacji Gruzji grali od początku Lasza Dwali i Waleri Kazaiszwili mający za sobą występy w PKO Ekstraklasie. W 65. minucie Walerian Gwilia z Legii Warszawa zastąpił na boisku Otara Kiteiszwiliego, a dla odmiany Michaił Marchel wprowadził z ławki rezerwowych Iwana Majewskija, byłego pomocnika Zawiszy Bydgoszcz.

Po przerwie Białoruś nadal miała problem z zagrożeniem gruzińskiej bramce. Swoją szansę na doprowadzenie do remisu miał Dmitrij Podstrelow, ale z dogodnej pozycji strzelił ponad poprzeczką. Szansę na podwojenie prowadzenia gospodarzy miał z kolei Walerian Gwilia, ale również on nie zmienił wyniku 1:0.

W drugiej rundzie baraży Gruzja zmierzy się z zespołem lepszym w meczu Macedonia Północna kontra Kosowo. Również tym razem będzie gospodarzem.

Gruzja - Białoruś 1:0 (1:0)
1:0 - Tornike Okriaszwili (k.) 7'

Czy reprezentacja Gruzji awansuje do Euro 2020?