PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa ucieka rywalom. Zobacz tabelę po sobotnich meczach

W hicie 7. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:1. Dzięki temu częstochowianie umocnili się na pozycji lidera, a ich przewaga nad grupą pościgową wynosi trzy punkty.

Łukasz Witczyk
piłkarze Rakowa Częstochowa PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Raków Częstochowa już w 4. minucie stracił gola w starciu z Górnikiem Zabrze. Dla śląskiego zespołu bramkę strzelił Bartosz Nowak. Później częstochowianie dominowali na boisku i zadali rywalom trzy ciosy. Jeszcze przed przerwą do bramki rywali trafili Ivi Lopez oraz David Tijanić. W drugiej części gry wynik meczu ustalił Lopez. Raków wygrał 3:1 i z dorobkiem 16 punktów jest liderem tabeli. O trzy "oczka" mniej ma drugi Górnik.

Nadal bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie jest Piast Gliwice. W sobotę śląska drużyna przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:1. Gola na wagę zwycięstwa dla Pasów strzelił Pelle van Amersfoort, który wykorzystał rzut karny. Piast zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wywalczył dotąd tylko punkt. Cracovia jest dziesiąta.

Z kolei w ostatnim sobotnim meczu Jagiellonia Białystok wygrała z Lechem Poznań 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Taras Romanczuk i Maciej Makuszewski, a dla Lecha trafił Jakub Moder. Dzięki wygranej zespół ze stolicy Podlasia awansował na czwartą pozycję.