Serie A: US Sassuolo odwróciło 1:3 na 4:3. Łukasz Skorupski stracił worek goli

US Sassuolo zostało wiceliderem ligi włoskiej dzięki zwycięstwu 4:3 z Bologną FC. Po godzinie przegrywało na Stadio Renato dall'Ara 1:3, po czym odwróciło wynik w 17 minut.

Francesco Caputo z US Sassuolo celebruje zdobycie bramki PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu: Francesco Caputo z US Sassuolo celebruje zdobycie bramki
W październiku gole dla reprezentacji Włoch strzelili Domenico Berardi i Francesco Caputo. Obaj byli w podstawowym składzie US Sassuolo na mecz z Bologna FC. Celem Neroverdich było wykorzystanie potknięć innych drużyn z czołówki i dzięki trzeciemu zwycięstwo z rzędu przesunięcie się na pozycję wicelidera. Nie bez problemu, ale wykonali zadanie.

Podopieczni Roberto De Zerbiego po raz pierwszy w historii klubu przekroczyli granicę 10 goli w czterech kolejkach otwierających sezon. W pierwszej połowie Skorupskiego pokonał technicznym strzałem z okolic narożnika pola karnego Berardi. Polak denerwował się, że Włoch miał za dużo miejsca i czasu.

Szczelną defensywą nie może pochwalić się również Sassuolo, które wcześnie przekonało się o tym, że też nie zachowa czystego konta. Akcja bramkowa Bologni FC była elegancka. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia przenieśli piłkę na prawe skrzydło, a Roberto Soriano pokonał Andreę Consigliego strzałem z 10. metra po podaniu Rodrigo Palacio.

Do przerwy prowadziła 2:1 Bologna FC. W 39. minucie gospodarze ponownie zgrabnie wymienili podania na połowie Neroverdich, a tym pozostało bezradnie rozkładać ręce. Na koniec ataku Mattias Svanberg strzelił po ziemi w kierunku dalszego narożnika.

Po przerwie kolejne trafienia, co specjalnie nie zaskakiwało, biorąc pod uwagę statystyki i obraz meczu. Riccardo Orsolini trafił w 60. minucie na 3:1 dla Bologni, ale nie był to absolutnie koniec emocji. Gospodarze wydawali się na dobrej drodze do odniesienia zwycięstwa, ale drużyna z Bolonii słynie z piłkarskich blackoutów i kolejny przeżyła w niedzielę.

Sassuolo zorganizowało się to szturmu i w ciągu zaledwie 17 minut odwróciło wynik 1:3 na 4:3. Kanonadę do bramki Skorupskiego urządzili sobie Filip Djuricić, Francesco Caputo, a pierwsze w meczu prowadzenie Neroverdich było efektem trafienia samobójczego Takehiro Tomiyasu. Japończyk nie porozumiał się w pobliżu własnej bramki z reprezentantem Polski po dośrodkowaniu, co kosztowało Bolognę porażkę na własnym stadionie.

3:4 - Takehiro Tomiyasu (sam.) 77'

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri (64' Ibrahima M'Baye), Danilo Larangeira, Takehiro Tomiyasu, Aaron Hickey - Riccardo Orsolini, Roberto Soriano, Jerdy Schouten, Mattias Svanberg (65' Nicolas Dominguez), Musa Barrow (75' Nicola Sansone) - Rodrigo Palacio (76' Federico Santander)

Sassuolo: Andrea Consigli - Mert Muldur (61' Kaan Ayhan), Vlad Chiriches, Gianmarco Ferrari (90' Federico Peluso), Georgios Kyriakopoulos - Mehdi Bourabia (61' Giacomo Raspadori), Manuel Locatelli - Domenico Berardi, Filip Djuricić (81' Pedro Obiang), Hamed Junior Traore (61' Marlon) - Francesco Caputo

Żółte kartki: Svanberg, Skorupski, M'Baye (Bologna) oraz Locatelli, Ayhan (Sassuolo)

20 Parma Calcio 1913 38 3 11 24 39:83 20

Czytaj także: AC Milan rządzi w Mediolanie. Zlatan Ibrahimović rozstrzygnął derby Czytaj także: Napoli zagrało koncertowo. Atalanta straciła cztery gole w 20 minut Grafika wg SofaScore.com:

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy US Sassuolo awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?