Liga Mistrzów. Giorgio Chiellini poznał diagnozę. Piłkarza Juventusu czeka krótka przerwa

Giorgio Chiellini szybko opuścił boisko w meczu Dynamo Kijów - Juventus FC. Było podejrzenie, że Włoch nabawił się kontuzji mięśniowej. Piłkarz poznał wyniki badań.

Robert Czykiel
Giorgio Chiellini PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: Giorgio Chiellini
Juventus FC w pierwszym meczu Ligi Mistrzów pewnie pokonał Dynamo Kijów (2:0) po dwóch bramkach Alvaro Moraty. Już w trakcie pierwszej połowy pojawiło się inne zmartwienie. W 19. minucie z boiska zszedł Giorgio Chiellini.

Włoski obrońca obawiał się, że doznał kontuzji uda. Po meczu także trener Andrea Pirlo mówił, że uraz może być poważny. Konieczne było wykonanie dokładnych badań.

W środę 36-latek został przebadany. Na szczęście lekarze nie zauważyli, aby mięśnie zostały uszkodzone. Chiellini jednak będzie jeszcze obserwowany w najbliższych dniach.

Włoskie media donoszą, że doświadczony stoper może pauzować nawet przez 10 dni. To będzie oznaczać, że nie zagra w barwach Juventusu w ligowym starciu z Hellasem Werona i z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Liga Mistrzów. Dynamo Kijów - Juventus: takie noty zebrali Szczęsny i Kędziora >>

Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny skomentował mecz Juventusu. "Jesteśmy na dobrej drodze" >>

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Juventus w 2. kolejce Ligi Mistrzów wygra z Barceloną?