Bundesliga. 80 sekund wstrząsnęło Arminią Bielefeld. Bartosz Białek czeka na debiut

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: piłkarze Arminia Bielefeld
Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: piłkarze Arminia Bielefeld

Dwa gole stracone w 80 sekund sprawiły, że Arminia Bielefeld przegrała na wyjeździe z VfL Wolfsburg (1:2). Punktami podzieliły się ekipy Werderu Brema i TSG 1899 Hoffenheim.

VfL Wolfsburg odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Po czterech remisach z rzędu Wilki schodziły z boiska zwycięskie. Pomogły w tym dwa gole strzelone w ciągu 80 sekund. Po tych ciosach beniaminek z Bielefeld nie był w stanie się podnieść.

Najpierw w 19. minucie Maximilian Arnold dograł z rzutu wolnego do Wout Weghorst, a ten nie miał problemów, by pokonać bramkarza, a po chwili gospodarze wykorzystali błąd defensywy rywali i prowadzenie podwyższył Arnold. Arminia starała się odrobić straty, ale gola zdołała strzelić dopiero w 80. minucie. Jego autorem był Sven Schipplock. Cały mecz na ławce rezerwowych miejscowych spędził Bartosz Białek, który wciąż czeka na debiut w Bundeslidze.   Remisem 1:1 zakończyło się starcie pomiędzy Werderem Brema i TSG 1899 Hoffenheim. Gospodarze już w 5. minucie objęli prowadzenie po tym jak Theo Gebre Selassie dograł ze skrzydła, a w polu karnym bez przyjęcia strzelił Maximilian Eggestein. Po kwadransie wyrównał Dennis Geiger.

Wyniki:

VfL Wolfsburg - Arminia Bielefeld 2:1 (2:0) 1:0 - Wout Weghorst 19' 2:0 - Maximilian Arnold 20' 2:1 - Sven Schipplock 80'

Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1) 1:0 - Maximilian Eggestein 5' 1:1 - Dennis Geiger 22'

Bayer 04 Leverkusen - FC Augsburg 3:1  (1:0) 1:0 - Lucas Alario (k.) 16' 1:1 - Daniel Caligiuri 51' 2:1 - Lucas Alario 74' 3:1 - Moussa Diaby 90'

Czytaj także: Bayern - Eintracht. Robert Lewandowski zaskoczył Hansiego Flicka. Chodzi o zmianę PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa. Piłkarski zakalec

Źródło artykułu: WP SportoweFakty