Liga Mistrzów. Borussia M'Gladbach - Real Madryt. Benzema krytycznie o Viniciuse. "Nie graj z nim bracie"

Real Madryt stracił kolejne punkty w Lidze Mistrzów, zaledwie remisując z Borussią M'Gladbach. W przerwie meczu na kolegę z drużyny otwarcie narzekał Karim Benzema. - Nie graj z nim bracie - tymi słowami miał skomentować występ Viniciusa Juniora.

Bartłomiej Bukowski
Karim Benzema i Vinicius Junior Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Karim Benzema i Vinicius Junior
Real Madryt nie najlepiej rozpoczął tegoroczne zmagania w Lidze Mistrzów. Po porażce 2:3 z Szachtarem Donieck, teraz stracił kolejne punkty z Borussią M'gladbach (2:2). "Królewscy" dopiero w końcówce spotkania uratowali remis, strzelając bramki w 87. i 93. minucie spotkania.

Gra Realu mogła frustrować zwłaszcza w pierwszej połowie, w której hiszpański zespół oddał aż 11 strzałów na bramkę rywali, przy zaledwie 1 próbie Niemców - mimo to madrytczycy przegrywali 0:1.

W przerwie kamery zarejestrowały wymianę zdań pomiędzy Karimem Benzemą a Ferlandem Mendym. Jak ustalono we francuskim programie "Telefoot", napastnik miał skarżyć się na grę Viniciusa Juniora.

- Robi co chce. Nie graj z nim bracie. Gra przeciwko nam - miał narzekać doświadczony zawodnik.

Według statystyk, po przerwie Mendy zaledwie trzy razy podawał do Viniciusa, podczas gdy w przeciwnym kierunku można było się doliczyć 9 zagrań. Ostatecznie 20-latek jako pierwszy opuścił boisko.  W 70. minucie zmienił go Eden Hazard.

Po dwóch kolejkach tegorocznej Ligi Mistrzów Real Madryt, z dorobkiem jednego punktu,  zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie. W najbliższej kolejce (3 listopada) "Królewscy" zagrają na własnym stadionie z Interem Mediolan.

Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Tak izoluje się William Remy z Legii Warszawa (foto)
PKO Ekstraklasa. Mariusz Złotek pokonał COVID-19. "Było bardzo ciężko. Schudłem 7 kg"

Które miejsce zajmie Real Madryt w swojej grupie Ligi Mistrzów?