Liga Mistrzów. Manchester United - RB Lipsk. Demolka na Old Trafford. Hat-trick Rashforda w 18 minut!

Czerwone Diabły wytrzymały szalone tempo, czego nie można powiedzieć o ich rywalach. Manchester United rozbił RB Lipsk 5:0 w meczu drugiej kolejki grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów. Hat-trickiem popisał się Marcus Rashford.

Krzysztof Sędzicki
Marcus Rashford (z lewej) PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Marcus Rashford (z lewej)
W ostatnich dniach kalendarz nie oszczędza Czerwonych Diabłów. Tylko w ciągu tygodnia nawarstwiły im się mecze z PSG w Champions League, z Chelsea w Premier League i z zawsze groźnym RB Lipsk w Lidze Mistrzów. Trener Ole Gunnar Solskjaer chwalił rywala z Bundesligi na przedmeczowej konferencji prasowej.

- Przyglądamy się RB Lipsk w ostatnich latach, zwłaszcza w Europie. Wiem, że Julian (Naggelsman - przyp. red.) potrafi się dostosować do rywala, ale jego styl polega na dużej intensywności, wysokim pressingu. Mogą grać na wiele różnych sposobów. My natomiast skupiamy się na tym, aby przysporzyć im problemów oraz rozwiązać te, które nam przedstawią - mówił.

Mecz miał szalone tempo od początku, bo lipszczanie podeszli wysokim pressingiem i nie dawali za dużo miejsca drużynie z Old Trafford. Manchesterowi United udało się jednak po 20 minutach objąć prowadzenie za sprawą Masona Greenwooda, który wykorzystał podanie Paula Pogby. RB Lipsk starał się naciskać, miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafił jej spożytkować.

W drugiej połowie długo trwała zacięta wymiana ciosów, ale na ostatni kwadrans gościom z Lipska zabrakło już sił, by upilnować ultraszybkiego rezerwowego Marcusa Rashford, który w 74. i 78. minucie uciekł obrońcom, by wyjść na sytuację sam na sam z Petarem Gulacsim i go pokonać.

W 87. minucie po bezmyślnym faulu Marcela Sabitzera w polu karnym jedenastkę wykorzystał Anthony Martial, ale żeby nie było że zabrał koledze hat-tricka, w drugiej minucie doliczonego czasu gry zagrał ładną piłkę po ziemi do Rashforda, a ten pokonał bramkarza RB Lipsk po raz trzeci w meczu i mógł zabrać piłkę do domu.

A Manchester United po dwóch meczach może pochwalić się kompletem zwycięstw w Champions League. W niedzielę czeka ich ligowe starcie z Arsenalem, a w środę wyjazdowa potyczka z tureckim Basaksehirem, który kilka godzin wcześniej uległ PSG.

Manchester United - RB Lipsk 5:0 (1:0)
1:0 - Mason Greenwood 21'
2:0 - Marcus Rashford 74'
3:0 - Marcus Rashford 78'
4:0 - Anthony Martial 87' - z karnego
5:0 - Marcus Rashford 90+2'

Man United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka (81' Axel Tuanzebe), Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw - Nemanja Matić (63' Scott McTominay), Fred - Mason Greenwood (63' Marcus Rashford), Paul Pogba (81' Edinson Cavani), Donny van de Beek (68' Daniel James) - Anthony Martial

RB Lipsk: Petar Gulacsi - Benjamin Henrichs (64' Marcel Sabitzer), Ibrahima Konate, Dayot Upamecano, Marcel Halstenberg - Christopher Nkunku (65' Alexander Sorloth), Dani Olmo, Kevin Kampl (75' Justin Kluivert) Emil Forsberg, Angelino - Yussuf Poulsen