Liga Europy. Alfredo Morelos katem polskich drużyn. Lech Poznań drugą ofiarą

Glasgow Rangers wygrało z Lechem Poznań. Zwycięskiego gola strzelił Alfredo Morelos, który ma patent na polskie kluby. Rok temu jego ofiarą padła Legia Warszawa.

Robert Czykiel
Alfredo Morelos PAP/EPA / Robert Perry / POOL / Na zdjęciu: Alfredo Morelos
Lech Poznań ma za sobą drugie spotkanie w fazie grupowej Ligi Europy. "Kolejorz" znowu miał dobre momenty, ale ponownie nie przełożyło się to na punkty. Glasgow Rangers na własnym stadionie wygrali 1:0.

Zwycięskiego gola strzelił Alfredo Morelos. Kolumbijczyk wszedł na boisko w 63. minucie, a na pokonanie bramkarza "Kolejorza" potrzebował zaledwie pięć minut.

Nazwisko napastnika Rangers jest już dobrze znane polskim kibicom. Rok temu to on wyeliminował z Ligi Europy Legię Warszawa. W IV rundzie eliminacji polski zespół trafił na Szkotów.

Wtedy mecz przy Łazienkowskiej skończył się wynikiem 0:0. W rewanżu drużyna z Glasgow wygrała 1:0 właśnie po trafieniu Morelosa. Wówczas pokonał on Radosława Majeckiego w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.

Jak widać, 24-latek ma patent na pogrążanie polskich klubów. Lech po dwóch meczach ma zero punktów, a za tydzień zagra ze Standardem Liege.