Premier League: Wolverhampton Wanderers lepsi od sąsiada. Nastolatek zapisał się w historii klubu

Wolverhampton Wanderers zapewnili sobie zwycięstwo 2:0 z Crystal Palace w pierwszej połowie. Drużyna Nuno Espirito Santo jest niepokonana od czterech kolejek w Premier League.
piłkarze Wolverhampton Wanderers PAP/EPA / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Wolverhampton Wanderers

Z 10 punktami drużyny sąsiadowały w tabeli Premier League blisko miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów. Wolverhampton Wanderers byli niepokonani w trzech wcześniejszych meczach, a Crystal Palace w dwóch. Gospodarze i goście chcieli dołożyć kolejną cegiełkę do swoich krótkich, ale optymistycznych serii.

Wolves byli aktywni na własnym stadionie. W 9. minucie uderzenie techniczne Daniela Podence'a sparował końcami palców ponad poprzeczkę Vicente Guaita. Z podobnego miejsca, ale skutecznie strzelił w 18. minucie Rayan Ait Nouri. Wybrał nieco inne rozwiązanie i pokonał bramkarza Crystal Palace płaskim uderzeniem. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia 1:0, a 19-latek z pierwszego gola w Premier League. Ait Nouri jest najmłodszym zdobywcą bramki w historii występów Wolves w elicie.

Podopieczni Nuno Espirito Santo bezwzględnie kąsali swoimi atakami w odpowiedzi na niewykorzystane sytuacje podbramkowe Crystal Palace. W 29. minucie Daniel Podence znalazł się na zamknięciu akcji i strzelił na 2:0 między nogami Vicenta Guaity. Asystował Pedro Neto z linii pola karnego. Ten sam zawodnik mógł w czasie doliczonym do pierwszej połowy dorzucić na swoje konto gola efektownym lobem z 30. metra.

Bezpośrednio po swoim zwycięstwie Wolves znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli wyłącznie za Evertonem i Liverpool FC.

Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace 2:0 (2:0)
1:0 - Rayan Ait Nouri 18'
2:0 - Daniel Podence 27'

Wolves: Rui Patricio – Willy Boly, Conor Coady, Max Kilman - Nelson Semedo, Leander Dendoncker, Ruben Neves, Rayan Ait Nouri - Pedro Neto (76' Joao Moutinho), Daniel Podence (76' Adama Traore) - Raul Jimenez (90' Fabio Silva)

Palace: Vicente Guaita - Patrick Van Aanholt, Scott Dann, Cheikhou Kouyate, Nathaniel Clyne - Jeffrey Schlupp (65' Eberechi Eze), Jairo Riedewald, Luka Milivojević, Andros Townsend (72' Jordan Ayew) - Wilfried Zaha, Michy Batshuayi (84' Christian Benteke)

Żółte kartki: Van Aanholt, Zaha (Palace)

Czerwona kartka: Luka Milivojević (Palace) /86' - za faul/

Sędzia: Martin Atkinson