Serie A: Inter Mediolan gra poniżej potencjału. Z trudem uratował punkt

Inter Mediolan bywa wskazywany na głównego kandydata do zdobycia mistrzostwa Włoch. Na razie nie zdążył się rozpędzić, a już złapał zadyszkę. Remis 2:2 z Parmą to nie pierwsze potknięcie Nerazzurrich.

Na zdjęciu od lewej: Nicolo Barella (L) i Jasmin Kurtic PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu od lewej: Nicolo Barella (L) i Jasmin Kurtic
Inter Mediolan zagrał bez Romelu Lukaku, a reprezentant Belgii jest od początku poprzedniego sezonu najbardziej regularnym zawodnikiem ofensywnym w zespole prowadzonym przez Antonio Conte. Do Lautaro Martineza dołączył w ataku Ivan Perisić, a Chorwat to nominalny skrzydłowy.

Nerazzurri mieli inicjatywę w pierwszej połowie, ale nie potrafili umieścić piłki w bramce Luigiego Sepe. Groźniej zaatakowała Parma i w 10. minucie Samir Handanović uratował Inter przed stratą wczesnego gola. Po szybkim ataku z wykorzystaniem rozpędzonego na lewym skrzydle Gervinho strzelił Andreas Cornelius, ale nie pokonał Słoweńca.

To, co nie udało się Parmie w pierwszej połowie, wyszło jej krótko po przerwie. Podopieczni Fabio Liveraniego nie zwątpili w możliwość zapunktowania w Mediolanie i dzięki dwóm strzałom Gervinho w 46. oraz 62. minucie objęli prowadzenie 2:0. Iworyjczyk wykorzystywał swoją szybkość, technikę użytkową, a także błędy w ustawieniu uczestnika Ligi Mistrzów.

W 64. minucie Marcelo Brozović, wprowadzony za ponownie nieefektywnego Christiana Eriksena, strzelił gola na 1:2. Chorwat przywrócił nadzieję Interowi swoim precyzyjnym strzałem z dystansu w narożnik bramki. Już tracił równowagę, już miał przed oczami defensora, mimo to przymierzył. Weszli też inni zmiennicy Andrea Pinamonti czy Radja Nainggolan. Inter zdążył w doliczonym czasie doprowadzić do remisu 2:2 i uratować punkt. Trafił Ivan Perisić po wrzutce z rzutu wolnego.

Inter Mediolan - Parma Calcio 1913 2:2 (0:0)
0:1 - Gervinho 46'
0:2 - Gervinho 62'
1:2 - Marcelo Brozović 64'
2:2 - Ivan Perisić 90'

Inter: Samir Handanović – Stefan de Vrij Andrea Ranocchia, Aleksandar Kolarov - Achraf Hakimi (78' Ashley Young), Nicolo Barella (78' Radja Nainggolan), Roberto Gagliardini (58' Arturo Vidal), Matteo Darmian (68' Andrea Pinamonti) - Christian Eriksen (58' Marcelo Brozović) - Lautaro Martínez, Ivan Perisić

Parma: Luigi Sepe - Alberto Grassi (84' Gaston Brugman), Simone Iacoponi, Riccardo Gagliolo, Giuseppe Pezzella - Hernani, Botond Balogh, Jasmin Kurtić (74' Simon Sohm) - Juraj Kucka - Andreas Cornelius (46' Roberto Inglese), Gervinho (74' Wylan Cyprien)

Żółte kartki: Ranocchia (Inter) oraz Hernani (Parma)