Serie A: AC Milan umacnia się na pozycji lidera. Zwycięska przewrotka Zlatana Ibrahimovicia

AC Milan zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 z Udinese Calcio w 83. minucie. Klub prowadzi w tabeli, a Zlatan Ibrahimović w klasyfikacji strzelców. Tym razem napastnik Rossonerich zdobył gola z przewrotki oraz asystował.

Franck Kessie cieszy się po zdobyciu gola PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Franck Kessie cieszy się po zdobyciu gola
Do jedenastek powrócili uznani bramkarze obu klubów. Juan Musso mógł ponownie zagrać w Udinese Calcio po wyleczeniu kontuzji, a Gianluigi Donnarumma opuścił dwa wcześniejsze mecze AC Milanu z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Z takimi specjalistami między słupkami mogło być trudniej o otworzenie wyniku.

Uderzenie Francka Kessiego na 1:0 dla Milanu w 18. minucie było jednak tak precyzyjne, że trudno byłoby o zatrzymanie go jakiemukolwiek bramkarzowi. Piłkę dostarczył strzelcowi Zlatan Ibrahimović, który świetnie opanował ją klatką piersiową w polu karnym i przytomnie wypatrzył pomocnika. Zanim piłka wylądowała w siatce, odbiła się jeszcze od poprzeczki.

W pierwszej połowie działo się stosunkowo niewiele. Lider kontrolował wydarzenia i tylko raz znalazł się w opałach. Franck Kessie nieomal zaprzepaścił to co wypracował, ale szybka akcja Udinese po stracie autora gola zakończyła się niecelnym strzałem Gerarda Deulofeu. Rossoneri nie stwarzali wielu sytuacji podbramkowych, choć dwoił się Zlatan Ibrahimović.

AC Milan sam uśpił się spokojnym tempem meczu i w 48. minucie stracił swoje prowadzenie. Rodrigo De Paul strzelił na 1:1 z rzutu karnego za faul Gianluigiego Donnarummy i pojedynek rozpoczął się jakby od początku. Na dodatek Zebrette poczuli wiatr w żaglach i starali się narzucić swoje warunki rywalizacji.

Rossonerich przed stratą punktów miał uchronić Ante Rebić, który był jednym ze zmienników Stefana Piolego. Chorwat nie grał z powodu kontuzji od 27 września. Poza Rebiciem weszli Sandro Tonali czy Brahim Diaz, jednak nie pomogli w zwiększeniu częstotliwości sytuacji podbramkowych zespołu z Mediolanu.

AC Milan postawił na swoim i wygrał 2:1 dzięki Zlatanowi Ibrahimoviciowi. W 83. minucie Szwed dorzucił gola do wcześniejszej asysty, a jego rozstrzygające trafienie było efektowne. Piłkę zawieszoną blisko bramki Juana Musso kopnął z przewrotki. Liczby lidera Rossonerich w sezonie Serie A to siedem bramek oraz jedno ostatnie podanie.

Udinese Calcio - AC Milan 1:2 (0:1)
0:1 - Franck Kessie 18'
1:1 - Rodrigo De Paul (k.) 48'
1:2 - Zlatan Ibrahimović 83'

Udinese: Juan Musso - Rodrigo Becao, Sebastian De Maio, Samir - Jens Stryger Larsen (82' Kevin Bonifazi), Rodrigo De Paul, Tolgay Arslan (63' Jean-Victor Makengo), Roberto Pereyra (82' Fernando Forestieri), Ignacio Pussetto - Stefano Okaka (71' Kevin Lasagna), Gerard Deulofeu (71' Thomas Ouwejan)

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (71' Diogo Dalot), Simon Kjaer, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Franck Kessie, Ismael Bennacer (57' Sandro Tonali) - Alexis Saelemaekers (57' Brahim Diaz), Hakan Calhanoglu (89' Rade Krunić), Rafael Leao (71' Ante Rebić) - Zlatan Ibrahimović

Żółte kartki: Becao, Arslan (Udinese) oraz Hernandez, Donnarumma (Milan)

Sędzia: Marco Di Bello

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AC Milan straci prowadzenie w tabeli w listopadzie?