Segunda Division. Błysk Mateusza Bogusza. Polak asystował przy bramce dającej zwycięstwo

Mateusz Bogusz po raz pierwszy w barwach Logrones zagrał od początku spotkania. Jego zespół w dziesiątej kolejce Segunda Division podejmował u siebie Alcorcon. 19-latek zaliczył asystę przy bramce, która dała jego zespołowi zwycięstwo 1:0.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Bogusz Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz
Mateusz Bogusz podczas letniego okienka transferowego został wypożyczony z Leeds United do hiszpańskiego drugoligowca UD Logrones. 19-letni pomocnik od powrotu ze zgrupowania reprezentacji Polski U-21 na występ od pierwszych minut w nowym klubie czekał pół miesiąca.

Szkoleniowiec Sergio Rodriguez dał mu szansę w poniedziałkowym spotkaniu z AD Alcorcon. Już w pierwszej połowie pokazał swojemu trenerowi, że ten podjął dobrą decyzję. Polak w 41. minucie zanotował asystę. Jego prostopadłe podanie z prawego skrzydła wykorzystał Kolumbijczyk Leonardo Ruiz.

Rodriguez postanowił zmienić Bogusza w 62. minucie. W międzyczasie pomocnik Alcorcon, Ander Gorostidi otrzymał czerwoną kartkę. Zespół Polaka grał w przewadze przez ostatnie 30 minut, jednak nie stworzył sobie dobrej okazji do podwyższenia prowadzenia.

Logrones mimo wywalczonego zwycięstwa zajmuje odległe piętnaste miejsce w tabeli Segunda Division.

Kolejny mecz drużyny z 19-letnim Polakiem w składzie już w sobotę (7.11) o godzinie 16:00. Ich przeciwnikiem będzie Cartagena.