Liga Mistrzów. Historyczny wyczyn Bayernu Monachium. Nie zrobił tego nikt inny

Bayern Monachium wciąż imponuje formą i notuje na swoim koncie nowe osiągnięcia. Kolejny z historycznych wyczynów Bawarczyków obejrzeliśmy podczas meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym monachijczycy zmierzyli się z Red Bull Salzburg.

Mateusz Domański
Robert Lewandowski cieszy się z bramki Getty Images / Donato/FC Bayern / Na zdjęciu: Robert Lewandowski cieszy się z bramki
We wtorkowy mecz lepiej weszła drużyna z Salzburga. Gospodarze prowadzili już w czwartej minucie. Nieco później wyrównał Robert Lewandowski. Następnie obie ekipy zdobyły jeszcze po jednym golu i od 66. do 79. minuty na tablicy wyników utrzymywał się remis 2:2.

Wówczas zdecydowanie wyższy bieg wrzucili goście z Monachium. Najpierw trafił Jerome Boateng, a po nim na listę strzelców wpisali się Leroy Sane, raz jeszcze Robert Lewandowski i Lucas Hernandez.

Te cztery bramki Bawarczyków padły w przeciągu niespełna 15 minut. Tym samym - jak zauważa "Opta" - Bayern zapisał na swoim koncie kolejne wielkie osiągnięcie. Zespół Hansiego Flicka został pierwszym w historii Ligi Mistrzów, który zdobył cztery bramki w ostatnim kwadransie meczu.

W Lidze Mistrzów Bayern idzie jak burza. Zespół Roberta Lewandowskiego otwiera tabelę grupy A. Bawarczycy mają na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. W trzech meczach strzelili 12 bramek, a stracili tylko trzy.

Kolejne spotkanie w ramach LM ekipa z Monachium rozegra 25 listopada. Wtedy Bayern ponownie zmierzy się z Red Bullem Salzburg.