Bundesliga. Przełamanie Krzysztofa Piątka. Polak skomentował kapitalną zmianę

Wszedł na boisko po przerwie i poprowadził Herthę Berlin do wyjazdowego zwycięstwa. Tuż po asyście i bramce Krzysztof Piątek skomentował swój występ w mediach społecznościowych. Co według niego jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie soboty?

Szymon Łożyński
Krzysztof Piątek PAP/EPA / Stefan Puchner / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Dotychczas sezon 2020/2021 nie układał się zbytnio po myśli Krzysztofa Piątka. Po słabym początku rozgrywek Polak stracił miejsce w podstawowej jedenastce Herthy Berlin. W ostatnich trzech meczach przed sobotnim starciem spędził na murawie zaledwie 26 minut.

W pojedynku z FC Augsburg wszedł jednak na boisko zaraz po przerwie z powodu kontuzji Jhona Cordoby. Szansy od losu napastnik reprezentacji Polski nie zmarnował. Najpierw asystował przy golu na 2:0 dla Herthy, a później sam pokonała bramkarza Augsburga Rafała Gikiewicza i ustalił wynik spotkania na 3:0 (relacja z meczu TUTAJ).

"Najlepszym sposobem na rozpoczęcie soboty jest wniesienie prawdziwej wartości do swojego zespołu!" - tak wyjazdowy pojedynek z Augsburgiem skomentował na Instagramie Krzysztof Piątek i dodał zdjęcie ze swoją charakterystyczną cieszynką po golu.

"Cudowna gra dzisiaj", "Stęskniłem się za twoją radością po golu" - komentowali wpis polskiego napastnika jego fani.

Dla Herthy sobotnie zwycięstwo było dopiero drugim w tym sezonie Bundesligi. Na początek sezonu drużyna z Berlina wygrała na wyjeździe z Werderem Brema 4:1, ale w pięciu kolejnych meczach aż cztery razy przegrała i tylko raz zremisowała. Przełamanie zespołu i Piątka przyszło w sobotę. Dla Polaka był to pierwszy gol w tym sezonie Bundesligi.

Czy sobotnim występem Krzysztof Piątek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Herthy?