• Skoki

Serie A: Atalanta zremisowała z Interem. Karol Linetty i Arkadiusz Reca na boisku

Remis 1:1 w derbach Lombardii. Atalanta odpowiedziała na gola Interu Mediolan. Henrich Mchitarjan poprowadził AS Romę do zwycięstwa 3:1 z Genoą CFC, a Karol Linetty oraz Arkadiusz Reca wystąpili w bezbramkowym meczu Torino FC z FC Crotone.

piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Piłkarze Atalanty i Interu rywalizowali w poprzednim sezonie o srebrne medale w Serie A. Podopieczni Antonio Conte gościli w ostatniej kolejce w Bergamo i dzięki zwycięstwu 2:0 zostali wicemistrzami Włoch. W niedzielę doszło do kolejnego starcia uczestników Ligi Mistrzów na terenie Atalanty.

Najlepszą szansę na gola w pierwszej połowie miał Arturo Vidal. Chilijczyk wyszedł w powietrze i przeskoczył dwóch obrońców z Bergamo. Nie przymierzył jednak głową pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Tę samą częścią ciała, ale celnie uderzył na 1:0 Lautaro Martinez. Forma Argentyńczyka z Interu rośnie, a i dośrodkowanie Ashleya Younga w 58. minucie było nadspodziewanie dobre.

Atalanta nie pozwoliła tym razem regionalnemu przeciwnikowi na odniesienie zwycięstwa. W 79. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Aleksiej Miranczuk pokonał Samira Handanovicia strzałem z linii pola karnego. Były zawodnik Lokomotiwu Moskwa miał dużo miejsca i z tego skorzystał. Sprowadzony latem zawodnik po raz pierwszy tak mocno przydał się Atalancie.

AS Roma przeważała w pierwszej połowie meczu z Genoą CFC i przeprowadzała ataki na bramkę Mattii Perina. Potwierdził to strzałem na 1:0 Henrich Mchitarjan w doliczonym czasie. Skuteczny w tym sezonie Ormianin główkował z bliska do bramki po dośrodkowaniu Lorenzo Pellegriniego z rzutu rożnego. Gospodarze nie załamali się golem straconym w nieprzyjemnych okolicznościach i w 50. minucie Marko Pjaca oddał uderzenie na 1:1 na zakończenie szybkiego ataku. O wynik ponownie musiał zatroszczyć się Mchitarjan, który odpowiedział dwoma trafieniami i swoim hat-trickiem zapewnił Giallorossim zwycięstwo 3:1. Nicola Zalewski był poza kadrą rzymian.

Karol Linetty i Arkadiusz Reca byli w podstawowych składach Torino FC oraz FC Crotone. Również w meczu na Stadio Olimpico mogła paść bramka w czasie doliczonym do pierwszej połowy, ale uderzenie z dystansu Pedro Pereiry zostało sparowane nad poprzeczkę przez Salvatore Sirigu. FC Crotone miało czego żałować. Po przerwie swoje szanse miała z kolei drużyna z Piemontu, ale również ona nie zmieniła wyniku 0:0.