Serie A: Cagliari Calcio lepsze niż Sampdoria. Drużyna Sebastiana Walukiewicza z wyczekiwanym czystym kontem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cagliari Calcio
PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cagliari Calcio

Czerwona kartka w pierwszej połowie miała duży wpływ na przebieg meczu Cagliari Calcio z Sampdorią. Drużyna Sebastiana Walukiewicza potwierdziła przewagę liczebną wynikiem 2:0. Przez całe spotkanie grał również Bartosz Bereszyński.

Cagliari Calcio gościło przeciwnika, z którym odniosło najwięcej - 25 - zwycięstw we włoskiej elicie. W poprzednich sezonach Sampdoria zabrała się jednak za poprawianie bilansu konfrontacji z Rossoblu, ponieważ dała się pokonać tylko w dwóch z 12. Po 10 nieudanych podejściach drużyna Claudio Ranierego próbowała bezskutecznie podbić Sardynię.

W podstawowych składach byli obrońcy powołani przez Jerzego Brzęczka na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski. We Włoszech lepiej prezentowała się ostatnio defensywa Sampdorii z Bartoszem Bereszyńskim niż Cagliari Calcio, na której środku Sebastian Walukiewicz występuje z Diego Godinem. Sytuacja zmieniła się jednak w sobotę o 180 stopni.

Najważniejszym wydarzeniem w pierwszej połowie była czerwona kartka dla Tomasso Augello z Sampdorii. Po złym zachowaniu w defensywie ratował się on przewinieniem na wychodzącym na czystą pozycję przeciwniku tak, żeby nie dopuścić do sytuacji sam na sam z Emilem Audero. Trener Claudio Ranieri zdecydował się na defensywny wariant i wprowadził obrońcę Mikkela Damsgaarda za kreatywnego pomocnika Gastona Ramireza. Przed Cagliari otworzyła się możliwość potwierdzenia przewagi liczebnej golem.

Gospodarze postawili na swoim krótko po przerwie. W 48. minucie Joao Pedro strzelił na 1:0 z rzutu karnego, który został podyktowany za faul Lorenzo Tonelliego właśnie na Brazylijczyku. Sytuacja gospodarzy była już znakomita, ponieważ poza przewagą zawodnika w polu mieli zaliczkę gola. Sebastian Walukiewicz i spółka mieli za zadanie nie dopuścić do odpowiedzi Sampdorii. Wykonali oni zadanie, a po golu na 2:0 Nahitana Nandeza w 69. minucie gospodarze mieli komplet punktów praktycznie w kieszeniach.

Cagliari Calcio - UC Sampdoria 2:0 (0:0) 1:0 - Joao Pedro (k.) 48' 2:0 - Nahitan Nandez 69'

Cagliari: Alessio Cragno - Gabriele Zappa (90' Fabio Pisacane), Sebastian Walukiewicz, Diego Godin, Charalampos Lykogiannis - Razvan Marin (46' Riccardo Sottil), Marko Rog - Adam Ounas (90' Matteo Tramoni), Joao Pedro, Nahitan Nandez (90' Fabrizio Caligara) - Giovanni Simeone (86' Leonardo Pavoletti)

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Maya Yoshida, Lorenzo Tonelli, Tomasso Augello - Antonio Candreva (81' Valerio Verre), Morten Thorsby, Albin Ekdal (77' Adrien Silva), Jakub Jankto (77' Mehdi Leris) - Gaston Ramirez (43' Mikkel Damsgaard), Fabio Quagliarella (77' Antonino La Gumina)

Żółte kartki: Tonelli, Silva (Sampdoria)

Czerwona kartka: Tomasso Augello (Sampdoria) /38' - za faul/

Sędzia: Giovanni Ayroldi