Karol Świderski wykorzystał kolejną szansę. Udany mecz Polaka w Grecji

Drugi raz z rzędu w lidze greckiej w podstawowej jedenastce PAOK-u Saloniki pojawił się Karol Świderski. Polski napastnik był jednym z bohaterów wyjazdowego spotkania z Apollon Smirnis.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Karol Świderski Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Karol Świderski
Z bardzo dobrej strony Karol Świderski pokazał się już w 15. minucie meczu. PAOK Saloniki ruszył z błyskawiczną kontrą, Stefan Schwab wypuścił w uliczkę Polaka, który po rajdzie wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugiej połowie Apollon Smirnis udało się doprowadzić do remisu, ale w 78. minucie Świderski został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał wspomniany Schwab.

Chwilę później Świderski zszedł z boiska, a w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił po strzale z kolejnego rzutu karnego Douglas. Dzięki zwycięstwu PAOK plasuje zajmuje 3. miejsce w lidze greckiej.

Świderski w rozgrywkach ligowych po raz drugi z rzędu zagrał od początku i znów zapisał na swoim koncie bramkę. Łącznie po 7 meczach Polak ma 4 gole i jest jednym z kilku wiceliderów w klasyfikacji najlepszych strzelców.

PAOK po nieudanych kwalifikacjach do Ligi Mistrzów gra teraz w fazie grupowej Ligi Europy. Świderski zagrał w 6 z 7 spotkań w europejskich pucharach, ale za każdym razem wchodził z ławki rezerwowych.

-> PKO Ekstraklasa. Legia - Lech. Debiut-marzenie Kacpra Skibickiego. "Ten dzień zapamięta do końca życia"
-> Kapitalna forma rywali Lecha Poznań. Byli o bramkę od wyrównania rekordu ligi