Anglia - Irlandia: pewne zwycięstwo Synów Albionu

Reprezentacja Anglii bez żadnych problemów uporała się z kadrą Irlandii, zwyciężając 3:0 w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Wembley w Londynie.

Tomasz Rosiński
Reece James (z prawej) i Callum O'Dowda (z lewej) PAP/EPA / Ben Stansall / Na zdjęciu: Reece James (z prawej) i Callum O'Dowda (z lewej)
Anglicy co oczywiste do czwartkowej potyczki przystępowali w roli zdecydowanych faworytów i od początku starcia mocno ruszyli do ataku.

Swoją przewagę gospodarze udokumentowali bramką w 18. minucie spotkania. Wówczas Harry Winks dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, zaś celnie główkował Harry Maguire.

Podopieczni Garetha Southgate'a nie zamierzali zwalniać tempa i przed przerwą byli w stanie zadać drugi cios za sprawą Jadona Sancho, który popisał się dokładnym uderzeniem po długim rogu. Asystę w tej akcji zaliczył Jack Grealish.

Po zmianie stron Synowie Albionu dołożyli jeszcze jednego gola, a rzut karny podyktowany za faul na Bukayo Sace wykorzystał Dominic Calvert-Lewin.

Natomiast w innym czwartkowym sparingu Walia bezbramkowo zremisowała ze Stanami Zjednoczonymi.

Anglia - Irlandia 3:0 (2:0)
1:0 - Harry Maguire 18'
2:0 - Jadon Sancho 31'
3:0 - Dominic Calvert-Lewin 56' (k.)

Walia - USA 0:0