Liga Narodów. Awans Albanii. Gol Novikovasa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Malton Dibra / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Albanii
PAP/EPA / Malton Dibra / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Albanii

Reprezentacja Albanii w meczu 6. kolejki pokonała Białoruś i na finiszu wyprzedziła tę drużynę w tabeli. Dzięki temu ekipa prowadzona przed Eduardo Reię awansowała do dywizji B.

Do końca ważyły się sprawy awansu do dywizji B w grupie 4. dywizji C. Ostatecznie promocję wywalczyli Albańczycy.

W potyczce rozegranej w Tiranie do przerwy gospodarze prowadzili z liderem grupy po 5 seriach Białorusią 3:1. To Albanii dawało 1. miejsce.

W 80. minucie goście złapali kontakt bramkowy, ale na więcej nie było ich stać. Dzięki trzem "oczkom" promocję do dywizji B wywalczyła reprezentacja Albanii.

Z dywizji spadł Kazachstan, który 1:2 przegrał z Litwą. W doliczonym czasie gola dla gości zdobył Arvydas Novikovas. Pomocnik aktualnie broni barw tureckiego BB Erzurumspor. W PKO Ekstraklasie Litwin występował w Jagiellonii Białystok, a w sezonie 2019/2020 Legii Warszawa.

Kazachstan - Litwa 1:2 (1:1) 1:0 - Abat Aymbetow 38' 1:1 - Modestas Vorobjovas 40' 1:2 - Arvydas Novikovas 90+4'

Albania - Białoruś 3:2 (3:1) 1:0 - Sokol Cikalleshi 20' 2:0 - Sokol Cikalleshi 27' 2:1 - Maksim Skawysz (k.) 35' 3:1 - Rey Manaj 44' 3:2 - Maks Ebong 80'

Liga Narodów, dywizja C - grupa 4.

Czytaj także: El. ME U-21. Koniec złudzeń. Polacy nie pojadą na mistrzostwa Europy Liga Narodów. Hiszpania - Niemcy. Deklasacja na wagę wygranej w grupie. Zespół Loewa na kolanach!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Albania w kolejnej edycji Ligi Narodów utrzyma się w dywizji B?