Serie A: Lazio wygrało w absurdalnych warunkach. Piłka stawała, rządził przypadek

Ciro Immobile wrócił do podstawowego składu i poprowadził Lazio do zwycięstwa 2:0 z FC Crotone. Reprezentant Włoch strzelił gola, a przy drugim asystował. W meczu rozegranym na boisku przypominającym wielką kałużę zagrał Arkadiusz Reca.
mecz FC Crotone - Lazio PAP/EPA / CARMELO IMBESI / Na zdjęciu: mecz FC Crotone - Lazio

Przed Lazio mecze, które zdecydują o awansie lub odpadnięciu w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Sytuacja rzymian jest dobra, ale daleka od komfortowej, dlatego w pojedynku na Stadio Olimpico z Zenitem Sankt Petersburg konieczne będzie zapunktowanie. Na rozgrzewkę Biancocelesti zmierzyli się z najgorszym w lidze włoskiej FC Crotone. Na Stadio Ezio Scida nigdy wcześniej nie zwyciężyli i to było niechlubne osiągnięcie.

Simone Inzaghi najgorsze ma chyba za sobą, ponieważ po zamieszaniu związanym z testami na koronawirusa grać mogą Ciro Immobile, Lucas Leiva czy Luis Alberto. Zakażony na zgrupowaniu reprezentacji Serbii został natomiast Sergej Milinković-Savić i to było największe zmartwienie trenera Lazio przy ustalaniu jedenastki na Crotone.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, choć warunki były absurdalne. Rzęsista ulewa zamieniła boisko w kałużę. Piłka stawała w zaskakujących momentach, rządził przypadek. W 7. minucie z prezentu od losu powinien skorzystać Ciro Immobile, ale po błędzie Alexa Cordaza nie trafił zza pola karnego do pustej bramki. Drugą szansę w 21. minucie już wykorzystał. Ciro główkował na 1:0 po wrzutce Marco Parolo. Przy golu na 2:0 Immobile asystował, a w 58. minucie przymierzył Joaquin Correa.

W podstawowym składzie FC Crotone był Arkadiusz Reca. Reprezentant Polski wystąpił we wszystkich ośmiu meczach zespołu z południa Włoch od 27 września. Reca oddał w sobotę dwa niecelne uderzenia, pokazywał się w atakach, ale jak cała drużyna wiele nie zdziałał.

Lazio od początku sezonu w 2017 roku wygrało 16 z 19 meczów przeciwko beniaminkom. Lepszy bilansem z nowymi drużynami w elicie mogą pochwalić się w tym okresie wyłącznie AS Roma i SSC Napoli. FC Crotone nie zwyciężyło od 11 spotkań w Serie A i to najdłuższa taka niekorzystna seria w historii klubu.

FC Crotone - Lazio 0:2 (0:1)
0:1 - Ciro Immobile 21'
0:2 - Joaquin Correa 58'

Crotone: Alex Cordaz - Lisandro Magallan, Luca Marrone, Giuseppe Cuomo - Andrea Rispoli (46' Pedro Pereira), Ahmad Benali, Jacopo Petriccione (68' Denis Dragus), Milos Vulić (79' Emmanuel Riviere), Arkadiusz Reca - Junior Messias, Simy

Lazio: Pepe Reina - Patric (78' Wesley Hoedt), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari, Marco Parolo (46' Jean-Daniel Akpa Akpro), Lucas Leiva, Luis Alberto, Mohamed Fares (46' Adam Marusić) - Ciro Immobile (74' Andreas Pereira), Joaquin Correa (62' Felipe Caicedo)

Żółte kartki: Rispoli, Marrone (Crotone) oraz Parolo, Leiva, Alberto (Lazio)

Sędzia: Juan Luca Sacchi