Serie A: Atalanta z nietypowym dla siebie wynikiem

Atalanta z reguły dużo bramek traci, jeszcze więcej strzela, ale jej sobotni mecz ze Spezią Calcio zakończył się remisem 0:0.

Duvan Zapata strzela na bramkę PAP/EPA / PASQUALE BOVE / Na zdjęciu: Duvan Zapata strzela na bramkę
Atalanta BC narobiła sobie trochę kłopotów w części sezonu przedzielanej przerwami reprezentacyjnymi. W kraju ma dużo czasu na gonienie najlepszych, ale w Lidze Mistrzów sytuacja jest niewesoła, a w bliskiej perspektywie na Neroblu czeka mecz z Liverpool FC na Anfield. Przed nim odwiedzili Spezię Calcio i nie napełnili się optymizmem.

Drużyna Gian Piero Gasperiniego nie przegrała od 11 meczów z beniaminkami. W tym okresie jej bilans to osiem wygranych i trzy remisy. W 2020 roku nie ma w lidze zespołu z lepszym bilansem na wyjazdach niż Atalanta, a jej przeciwnik wciąż nie wygrał jako gospodarz po awansie. Nie udało się jednak potwierdzić tych wszystkich statystyk na boisku.

Spezia pokazała w pierwszej połowie, że potrafi być niewygodna nawet dla czołowego klubu calcio. Najbliżej gola byli Diego Farias oraz Duvan Zapata, po których strzałach piłka odbiła się od słupków po przeciwnych stronach boiska. Odrobinę mocniej przestrzelił Robin Gosens, dlatego pozostawało bezbramkowo.

Po przerwie jeszcze raz w centrum wydarzeń był Robin Gosens i nawet przymierzył do bramki, ale trafienie zostało anulowane po wideo weryfikacji. Atalanta musiała niepokoić się sytuacją na boisku i kolejnymi tego typu niepowodzeniami. Do końca szukała swoich szans, ale nie można powiedzieć, że dominowała niepodzielnie i pechowo zremisowała.

Spezia Calcio - Atalanta BC 0:0

Spezia: Ivan Provedel - Luca Vignali (55' Federico Mattiello), Claudio Terzi (75' Julian Chabot), Martin Erlic, Simone Bastoni - Nahuel Estevez (75' Alessandro Deiola), Matteo Ricci, Tommaso Pobega (46' Giulio Maggiore) - Diego Farias, M'Bala Nzola, Emmanuel Gyasi

Atalanta: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi, Cristian Gabriel Romero, Jose Luis Palomino - Fabio Depaoli (25' Cristiano Piccini, 86' Bosko Sutalo), Marten De Roon, Matteo Pessina, Robin Gosens - Josip Ilicić, Alejandro Gomez (46' Mario Pasalić) - Duvan Zapata (67' Sam Lammers)

Żółte kartki: Ricci, Estevez, Terzi (Spezia) oraz Gosens, Pasalić, Pessina (Atalanta)

Sędzia: Antonio Rapuano