La Liga. Real - Deportivo. Zidane zabrał głos po kompromitacji. Zdradził, co go niepokoi

Real Madryt znalazł się w dołku. Porażka z niżej notowanym Deportivo Alaves (1:2) doskonale świadczy o tym, że "Królewscy" mają problem. - Musimy znaleźć jakieś rozwiązanie - mówi szkoleniowiec Realu Zinedine Zidane.

Mateusz Domański
Zinedine Zidane PAP/EPA / CHEMA MOYA / Na zdjęciu: Zinedine Zidane
Fani Realu Madryt wściekli się, gdy ich ulubiony zespół przegrał z Deportivo Alaves. "Królewscy" byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale ostatecznie nie poradzili sobie ze słabszym przeciwnikiem. Mecz zakończył się rezultatem 1:2.

Po spotkaniu swoimi wnioskami dzielił się szkoleniowiec Realu Zinedine Zidane.

- Nie potrafiliśmy odwrócić losów spotkania. W drugiej połowie zrobiliśmy bardzo niewiele, by zmienić dynamikę gry, co mnie niepokoi - podkreślał, cytowany przez "Marcę".

Aktualnie Real Madryt zajmuje czwarte miejsce w tabeli Primera Division. Zespół ze stolicy Hiszpanii wywalczył pięć zwycięstw, a ponadto dwa razy zremisował i trzykrotnie przegrywał. W ostatnich 14 meczach we wszystkich rozgrywkach Real wygrywał tylko siedmiokrotnie.

- Nie mam wytłumaczenia. W sobotę również było tak, że lepsze chwile przeplataliśmy złymi. Kiedy strzelają nam gola po trzech minutach, sprawy się komplikują. Niedawno w Mediolanie zagraliśmy dobre spotkanie, a dziś... To jest rzeczywistość, nasza dzisiejsza rzeczywistość. Musimy dalej pracować, odzyskać zawodników i zmieniać dynamikę. Nie mamy regularności - dodawał Zidane.

Co szkoleniowiec miał zamiar powiedzieć swoim podopiecznym? - Musimy znaleźć jakieś rozwiązanie. Nie powiem o nim głośno. Powinniśmy skupić się na tym, by myśleć nie tylko o negatywach. Musimy też zwrócić uwagę na to, co zrobiliśmy dobrze i starać się grać bardziej regularnie - mówił emerytowany piłkarz.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)