La Liga. Real Madryt - Alaves: trzecia w sezonie porażka Królewskich

Real Madryt doznał trzeciej porażki w sezonie. Mistrzowie Hiszpanii 1:2 przegrali na własnym stadionie z Deportivo Alaves. Tragicznie przy drugim golu dla gości zachował się Thibaut Courtois.

Michał Piegza
Luka Modrić (z lewej) oraz Luis Rioja PAP/EPA / CHEMA MOYA / Na zdjęciu: Luka Modrić (z lewej) oraz Luis Rioja
To nie jest dobry czas w La Liga dla Realu Madryt. Królewscy do potyczki z niżej notowanym Deportivo Alaves przystąpili po dwóch ligowych spotkaniach, w których nie potrafili zwyciężyć.

Mecz dla mistrzów Hiszpanii gorzej rozpocząć się nie mógł. W 4. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Nacho. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rzut karny mocnym strzałem na gola zamienił Lucas Perez.

Real przegrywając długo nie był w stanie zagrozić przyjezdnym. W 20. minucie w polu karnym gości podcięty został Eden Hazard, sędzia konsultował się jeszcze z VAR-em, decyzji nie zmienił.

W 24. minucie powinien paść drugi gol dla Deportivo. Niemal przez pół boiska naprzeciwko bramkarza biegł Perez, chcąc lobować Thibaut Courtois pozwolił golkiperowi ręką trącić piłkę i tym samym uratować drużynę.

Sześć minut przed przerwą błąd popełnił Florian Lejeune. Obrońca pozwolił sobie odebrać piłkę. Sam na sam z Fernando Pacheco znalazł się Toni Kroos, jednak jego dwa uderzenia kapitalnie wybronił bramkarz.

Druga połowa rozpoczęła się z kolei od ogromnego błędu Courtois. Belg chciał zagrać do partnera, ale podał do... Joselu. Ten nawet się nie zastanawiał i spokojnie uderzył do pustej bramki z ok. 30 metrów.

Przegrywając dwoma golami Królewscy starali się atakować. To jednak kontry Deportivo były groźniejsze. W 63. minucie w sytuacji sam na sam Thibaut Courtois nie potrafił pokonać Perez.

W końcówce gospodarze wciąż napierali, w 73. mocny strzał Rodrygo Goesa o centymetry minął słupek. Z kolei dziesięć minut później po strzale Mariano Diaza futbolówkę z linii głową wybił Lejeune. Pokonać Pacheco gospodarzom udało się w 86. minucie. Po rzucie rożnym z pięciu metrów uderzał Vinicius Junior, dobitka z bliska Casemiro znalazła się w bramce.

Real bramki dającej remis szukał do końca. W szóstej doliczonej minucie strzał Isco z ok. 17 metrów zatrzymał się na poprzeczce. Chwilę później gospodarze musieli pogodzić się z trzecią w sezonie porażką.

Real Madryt - Deportivo Alaves 1:2 (0:1)
0:1 - Lucas Perez (k.) 5'
0:2 - Joselu 49'
1:2 - Casemiro 86'

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Raphael Varane, Nacho, Marcelo (69' Ferland Mendy) - Luka Modrić (69' Martin Odegaard), Casemiro, Toni Kroos (69' Isco) - Marco Asensio (63' Vinicius Junior), Mariano Diaz, Eden Hazard (28' Rodrygo Goes).

Deportivo Alaves: Fernando Pacheco - Ximo Navarro, Victor Laguardia, Florian Lejeune, Ruben Duarte, Luis Rioja (88' Javi Lopez) - Jota, Rodrigo Battaglia, Tomas Pina (77' Edgar Mendez) - Joselu (90+1' Deyverson), Lucas Perez (88' Borja Sainz).

Żółte kartki: Casemiro, Kroos (Real) oraz Rioja, Duarte, Mendez (Alaves).

Sędzia: Adrian Cordero.