Premier League. Niespodziewana wyjazdowa wygrana Fulham nad Leicester

Beniaminek Premier League Fulham niespodziewanie 2:1 pokonał na wyjeździe Leicester i wydostał się ze strefy spadkowej. Goście w meczu strzelali w 1. połowie, gospodarze w 2.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu Fulham - Leicester PAP/EPA / Michael Regan / Zdjęcie z meczu Fulham - Leicester
Piłkarze Fulham znowu mogą optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Zawodnicy beniaminka Premier League niespodziewanie z wyjazdowej potyczki z Leicester wrócili z kompletem punktów.

Lisy w poprzedniej kolejce 0:3 przegrały z Liverpoolem. Gospodarze wygrywając, zrównaliby się punktami właśnie z Liverpoolem oraz Tottenhamem. Swoje cele mieli goście. W 30. minucie padł pierwszy gol. Po kontrze w sytuacji sam na sam Kaspera Schmeichela pokonał Ademola Lookman.

Siedem minut później, po analizie VAR, arbiter podyktował dla gości rzut karny. Faulował Christian Fuchs, a "jedenastkę" na bramkę zamienił mocnym strzałem pod poprzeczkę Ivan Cavaleiro.

Po przerwie gospodarze długo nie byli w stanie odmienić losów spotkania. Dopiero na cztery minuty przed końcem Harvey Barnes soczystym uderzeniem z ok. 7 metrów dał miejscowym nadzieję na punkt. Jednak do remisu nie udało się Lisom doprowadzić.

Dzięki trzem punktom gracze Fulham wydostali się ze strefy spadkowej.

Leicester City - Fulham FC 1:2 (0:2)
0:1 - Lookman 30'
0:2 - Cavaleiro (k.) 38'
1:2 - Barnes 86'