Kamil Grosicki zaczął grać i od razu strzela. Jego dublet dał wygraną rezerwom West Bromwich Albion

Sytuacja klubowa Kamila Grosickiego jest trudna i skomplikowana. Udało mu się wywalczyć minuty gry w rezerwach West Bromwich Albion i świetnie je wykorzystał. Jego dwie bramki zapewniły wygraną rezerwom West Bromwich Albion w meczu z Sunderlandem.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Kamil Grosicki Getty Images / Matthew Ashton - AMA/West Bromwich Albion FC / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Kamil Grosicki nie ma żadnych szans, aby przebić się choćby na ławkę rezerwowych West Bromwich Albion w Premier League. Wcześniej zespół w ogóle go nie zgłosił do rozgrywek. Polski skrzydłowy na koniec letniego okienka transferowego otarł się o przejście do Nottingham Forest.

Popularny "Grosik" w tym sezonie w klubie zagrał zaledwie 55 minut w pucharze ligi. Brak regularnej gry może mieć ogromny wpływ na jego formę podczas przyszłorocznego Euro. Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie, które powinno pomóc przynajmniej do świąt Bożego Narodzenia.

Polak trafił do drużyny rezerw, w której większość graczy jest poniżej 23. roku życia. Udało się zadebiutować w barwach WBA w rozgrywkach Premier League 2. Rywalem był Sunderland AFC U23.

Grosicki od początku wykazywał duże chęci do gry, biegania i walki. Ambitna postawa skrzydłowego się opłaciła. Przed końcem pierwszej połowy strzelił gola, dając wyrównanie. W drugiej części dołożył kolejne trafienie, wyprowadzając West Brom na prowadzenie. Ostatecznie skończyło się wygraną WBA U23 3:1, a Sunderland kończył mecz w dziesiątkę.

W tabeli rozgrywek rezerwy West Bromu zajmują czwarte miejsce.

Zimowe okienko transferowe w Anglii otwiera się 1 stycznia, a zakończy 31 stycznia.

Czy zobaczymy jeszcze Kamila Grosickiego na boiskach Premier League?