La Liga. Sevilla FC - Real Madryt: cenne, minimalne zwycięstwo Królewskich w hicie kolejki

Real Madryt wygrał swój szósty mecz w sezonie 2020/2021 Primera Division. W hitowym spotkaniu 12. kolejki La Liga Królewscy pokonali na wyjeździe Sevilla FC 1:0.

Tomasz Rosiński
Vinicius Junior (Real Madryt) PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: Vinicius Junior (Real Madryt)
Real znajduje się ostatnio w słabej formie (tylko 1 zwycięstwo w 5 niedawno rozegranych spotkaniach) i na domiar złego przystępował do sobotniej rywalizacji osłabiony między innymi brakiem kontuzjowanych Sergio Ramosa, Edena Hazarda i Fede Valverde. Natomiast Sevilla w środę w Lidze Mistrzów została rozbita przez Chelsea FC (0:4) i chciała się zrehabilitować za tę porażkę.

Potyczka mogła się znakomicie rozpocząć dla Królewskich, gdyż już w drugiej minucie na indywidualną szarżę zdecydował się Vinicius Junior, który w dogodnej sytuacji uderzył minimalnie obok bramki gospodarzy. Później niecelnie z dystansu huknął Casemiro.

Wydawało się, że podopieczni Zinedine'a Zidane'a pójdą za ciosem i w końcu dopną swego, ale jednak spuścili z tonu. Przez to gra się wyrównała, a na boisku zaczęło wiać nudą.

Dopiero w 38. minucie Karim Benzema strzałem z około piętnastu metrów zmusił Yassine'a Bounou do interwencji. Bramkarz Sevilla FC sparował piłkę na korner i ostatecznie pierwsza połowa batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron odważniej próbowali zaatakować gracze prowadzeni przez Julena Lopeteguiego, zaś w 52. minucie celny strzał przewrotką oddał Luuk de Jong, który pewnie obronił Thibaut Courtois.

Jednakże nie minęło 180 sekund od zagrania Holendra, a na prowadzenie wyszedł Real Madryt. Fatalnie po płaskim dośrodkowaniu Ferlanda Mendy'ego z lewego skrzydła interweniował Bounou, który wpakował futbolówkę do własnej bramki. Swoje trzy grosze przy tym golu dla Królewskich dorzucił Vinicius Junior, gdyż trochę utrudnił golkiperowi złapanie piłki.

Później Królewscy cofnęli się, skupiali się na zabezpieczeniu dostępu do własnego pola karnego i liczyli na wyprowadzanie szybkich kontrataków w wykonaniu Viniciusa. W końcowym rozrachunku Real zrealizował swój cel i zgarnął w Sewilli cenny komplet punktów.