Ligue 1: Paris Saint-Germain wróciło do zwyciężania. 100. gol Kyliana Mbappe

Paris Saint-Germain nie zagrało w galowym składzie przeciwko Montpellier i długo miało problem z przeciwnikiem. Tym razem jednak nie straciło punktów. Do wyniku 3:1 doprowadziło w końcówce konfrontacji.

piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Podopieczni Thomasa Tuchela zmobilizowali się w podbramkowej sytuacji w Lidze Mistrzów i dzięki zwycięstwom z RB Lipsk i z Manchesterem United przesunęli się z trzeciego na drugie miejsce w grupie. Do złapania głębokiego oddechu brakowało Paris Saint-Germain wygranej w Ligue 1 po dwóch kolejkach, w których zdobyło tylko punkt.

Mistrzowie Francji jakby zlekceważyli możliwości dwóch poprzednich przeciwników i tracili prowadzenie. Po porażce 2:3 z AS Monaco przyszedł remis 2:2 z Girondins Bordeaux. W sobotę przeciwnikiem Paris Saint-Germain było Montpellier HSC, z którym w poprzednim sezonie zwyciężało zdecydowanie. W dwóch spotkaniach strzeliło osiem goli, a straciło jednego. Drużyna z południa Francji wygrała cztery poprzednie mecze, co budowało ją przed stawieniem czoła liderowi.

Konfrontacja nie była przyjemna dla paryżan, którzy wyszli na boisko bez Neymara, Kyliana Mbappe czy Marco Verrattiego. Przez ponad dwa kwadranse szukali sposobu na strzelenie gola Montpellier, a kiedy już Colin Dagba trafił na 1:0 z dośrodkowania Angela Di Marii, Paris Saint-Germain nie potrafiło umiejętnie zarządzać wynikiem. W 42. minucie Stephy Mavididi odpowiedział i doprowadził swoim uderzeniem do wyniku 1:1.

Montpellier było zbudowane serią zwycięstw w poprzednich kolejkach oraz swoją solidną postawą w pierwszej połowie. Po przerwie gospodarze byli na połowie lidera, na co trener Thomas Tuchel zareagował jednoczesnym wprowadzeniem Thilo Kehrera, Danilo Pereiry oraz Leandro Paredesa. Pomogło to gościom w opanowaniu sytuacji na boisku, ale odzyskanie prowadzenia było skomplikowanym zadaniem.

Dopiero w 77. minucie piłka została wpakowana ponownie pod poprzeczkę w bramce Montpellier. Rafinha dostarczył podanie w pole karne do Moise Keana, a reprezentant Włoch zachował się podręcznikowo. Napastnik wymanewrował defensora i oddał potężne uderzenie na 2:1 z ostrego kąta. Zmiennikiem Keana był Kylian Mbappe, do którego w doliczonym czasie należało zadanie ostatecznego ciosu gospodarzom. Francuz ustalił wynik na 3:1. Był to jego 100. gol w barwach Paris Saint-Germain.

13. kolejka Ligue 1:

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)
0:1 - Colin Dagba 33'
1:1 - Stephy Mavididi 42'
1:2 - Moise Kean 77'
1:3 - Kylian Mbappe 90'

Montpellier: Jonas Omlin - Solomon Sambia, Pedro Mendes, Daniel Congre, Mihailo Ristić - Jordan Ferri - Stephy Mavididi (74' Petar Skuletić), Florent Mollet (74' Ambroise Oyongo), Gaetan Laborde, Teji Savanier - Il-Lok Yun (63' Keagan Dolly)

PSG: Keylor Navas - Colin Dagba (63' Thilo Kehrer), Timothe Pembele, Abdou Diallo, Layvin Kurzawa, Mitchel Bakker (63' Danilo Pereira) - Rafinha, Idrissa Gueye (78' Kays Ruiz-Atil), Ander Herrera (63' Leandro Paredes) - Angel Di Maria, Moise Kean (78' Kylian Mbappe)

Żółte kartki: Savanier (Montpellier)

Sędzia: Mikael Lesage

***

Stade Rennais - RC Lens 0:2 (0:1)
0:1 - Arnaud Kalimuendo 28'
0:2 - Ignatius Ganago 78'

Nimes Olympique - Olympique Marsylia 0:2 (0:0) 0:1 - Dario Benedetto 57' 0:2 - Valere Germain 84'