Liga Mistrzów. "Doświadczenie i rutyna". Bardzo dobre noty Łukasza Piszczka

Łukasz Piszczek był jednym z wyróżniających się zawodników w meczu Ligi Mistrzów z Zenitem Sankt Petersburg. Niemieckie media wysoko oceniły występ polskiego obrońcy.

Piotr Bobakowski
piłkarze Borussii Dortmund cieszą się z bramki Łukasza Piszczka PAP/EPA / Anatoly Maltsev / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund cieszą się z bramki Łukasza Piszczka
Borussia Dortmund nie bez trudu, ale wygrała na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg (2:1) w spotkaniu Ligi Mistrzów. Niemoc w ofensywie BVB przerwał Łukasz Piszczek, który w 68. minucie strzelił gola na 1:1 (więcej TUTAJ).

"W defensywnie Piszczek zagrał niezwykle uważnie. Zawdzięcza to doświadczeniu i rutynie. Długo nie angażował się w akcje ofensywne, ale jak wymagała tego sytuacja, to był we właściwym miejscu i zadał cios rywalowi. Ocena 3 (w skali 1-6, gdzie "1", to klasa światowa - przyp. red.)" - ocenił portal ran.de.

Eksperci sportbuzzer.de przyznali byłemu reprezentantowi Polski jeszcze wyższą notę. Ich zdaniem "Piszczu" zasłużył na "dwójkę". To najwyższa ocena w zespole z Dortmundu. "Doświadczony Piszczek był najlepszym graczem Borussii" - czytamy w argumentacji.

Dziennikarze fussballtransfers.com z kolei ocenili występ Piszczka na "3,5". "Strzelił swojego premierowego gola w Lidze Mistrzów" - podkreślono w komentarzu do meczu LM w Dortmundzie. Portal sport.de również docenił bardzo dobrą grę Polaka - nota "2,5". Wyżej oceniono tylko Bellinghama ("2").

Wygraną z Zenitem Borussia zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie F. Z drugiej pozycji awansowało Lazio Rzym, które we wtorek zremisowało z Club Brugge (2:2).

Zobacz:
Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo przerwał niechlubną serię w starciach z Lionelem Messim