Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo przerwał niechlubną serię w starciach z Lionelem Messim

W meczach Ligi Mistrzów Cristiano Ronaldo nie potrafił strzelić gola, gdy po drugiej stronie boiska biegał Lionel Messi. To już przeszłość. Portugalczyk przełamał się we wtorkowy wieczór.

Szymon Łożyński
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
W tę statystykę aż trudno było uwierzyć. Przed wtorkowym starciem Barcelony z Juventusem portal football-italia.net poinformował, że Cristiano Ronaldo nigdy nie strzelił gola, gdy w przeciwnej drużynie grał Lionel Messi.

Argentyńczyk był zmorą Portugalczyka, ale każda seria ma swój koniec. Skończyła się w 174. spotkaniu Ronaldo w Champions League.

Już w 13. minucie spotkania w Barcelonie napastnik Juventusu wykorzystał rzut karny. Na początku drugiej połowy ponownie skutecznie wykończył "jedenastkę".

Tym samym Ronaldo strzelił swojego 133 i 134 gola w Lidze Mistrzów, ale dopiero pierwsze dwa przeciwko Messiemu.

Dość niespodziewanie Juventus wygrał na wyjeździe z Barceloną aż 3:0. Już przed spotkaniem obie drużyny były pewne awansu do 1/8 finału. We wcześniejszych pięciu pojedynkach fazy grupowej Barcelona nie straciła nawet punktu. We wtorek bramki Juventusu bronił Gianluigi Buffon, a Wojciech Szczęsny był rezerwowym.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)