Liga Mistrzów: Rozczarowujący remis Chelsea na koniec rozgrywek grupowych. Sevilla zwycięska

Zarówno Chelsea, jak i Sevilla jeszcze przed 6. kolejką fazy grupowej zapewniły sobie awans do fazy pucharowej. "The Blues" zremisowali 1:1 z Krasnodarem, Andaluzyjczycy pokonali 3:1 Stade Rennais.

Rafał Szymański
Tammy Abraham (przy piłce) PAP/EPA / Kirsty Wigglesworth / POOL / Na zdjęciu: Tammy Abraham (przy piłce)
Chelsea do domowego starcia z Krasnodarem przystąpiła w nieco odświeżonym zestawieniu. Szansę gry od menadżera Franka Lamparda otrzymali młodzi, czyli Billy Gilmour, a także Faustino Anjorin.

Rosyjska drużyna do rywalizacji na Stamford Bridge przystąpiła szczególnie zmotywowana. Krasnodar walczył o awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Jak się okazało, to właśnie drużyna przyjezdnych rozpoczęła strzelanie w tym starciu. W 24. minucie Viktor Claesson dograł w pole karnego do Remy'ego Cabelli, który strzałem w lewy róg pewnie pokonał Kepę Arrizabalagę.

Stracona bramka rozwścieczyła zawodników "The Blues", którzy niemal natychmiast przystąpili do ataku. Już w 28. minucie Tammy Abraham w nieprzepisowy sposób był powstrzymywany przez Kaio Pantaleao w obrębie pola karnego, po czym sędzia Pavel Kralovec postanowił wskazać na wapno. Do jedenastki podszedł Jorginho, po chwili zdezorientowany Evgeni Gordonov wyjmował już piłkę z siatki.

Podopieczni trenera  Murada Musajewa nie zdołali już trafić do siatki, ale wyniki 1:1 wystarczył im do osiągnięcia celu. W ostatecznym rozrachunku drużyna Chelsea z 14-punktowym dorobkiem zwyciężyła w grupie E.

W drugim wtorkowym meczu Sevilla udała się na wyjazdowy mecz ze Stade Rennais. Andaluzyjczycy bez większych problemów również wywiązali się z roli faworyta za sprawą bramek Julesa Kounde i Youssefa En-Nesyriego (2 gole). Gospodarze odpowiedzieli bramką z rzutu karnego Georginio Ruttera.

Zespół prowadzony przez Julena Lopeteguiego jeszcze przed tą serią gier zapewnił sobie wyjście z grupy. Przypomnijmy, że losowanie fazy pucharowej Ligi Mistrzów jest zaplanowane na poniedziałek 14 grudnia o godz. 12:00.

Chelsea FC - FK Krasnodar 1:1 (1:1)
0:1 - Remy Cabella 24'
1:1 - Jorginho (k.) 28'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger, Andreas Christensen, Emerson, Jorginho, Billy Gilmour, Faustino Anjorin (80' Olivier Giroud), Mateo Kovacić (74' N'Golo Kante), Kai Havertz (74' Timo Werner), Tammy Abraham.

FK Krasnodar: Evgeni Gorodov - Igor Smolnikov, Aleksandr Matynovich, Kaio Pantaleao (74' Egor Sorokin), Cristian Ramirez, Kristoffer Olsson (80' Ruslan Kambolov), Remy Cabella (80' Magomed Suleymanov), Tonny Vilhena, Viktor Claesson, Wanderson (80' Evgeni Chernov), Marcus Berg (90' Evgeni Markov).

Żółte kartki: Cesar Azpilicueta (Chelsea FC).

4 Stade Rennais 6 0 1 5 3:11 1

Liga Mistrzów. Skandaliczne wydarzenia w Paryżu. Piłkarze oskarżyli sędziego o rasizm i zeszli z boiska!
Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo przerwał niechlubną serię w starciach z Lionelem Messim