Liga Mistrzów: chytre Atletico Madryt z awansem, Red Bull Salzburg spada do Ligi Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt
PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt

Atletico Madryt wywalczyło awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W wyjazdowym starciu z Red Bullem Salzburg drużyna Diego Simeone zagrała bardzo wyrachowanie i zwyciężyła 2:0.

Gospodarze mogli jeszcze wyprzedzić "Los Colchoneros", ale satysfakcjonowała ich tylko pełna pula. Od początku ruszyli więc do zdecydowanych ataków i wydawało się, że są w stanie osiągnąć cel. Brakowało im jednak skuteczności, a chytry przeciwnik potrafił to wykorzystać.

Pierwsza riposta Atletico nadeszła w 39. minucie, gdy z rzutu wolnego dośrodkował Yannick Ferreira Carrasco, a piłkę do siatki głową skierował Mario Hermoso.

Po zmianie stron obraz gry był podobny. Austriacy ambitnie walczyli o odrobienie strat, tyle że nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Jana Oblaka, zaś w 86. minucie było już definitywnie po zawodach. Tym razem Ferreira Carrasco był egzekutorem, trafiając ładnym uderzeniem z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Angela Correi.

Atletico zwyciężyło 2:0 i zakończyło rywalizację w grupie A z dorobkiem 9 pkt., co dało mu awans do 1/8 finału. Red Bull - wobec porażki Lokomotiwu Moskwa z Bayernem Monachium (0:2) - pozostaje w pucharach i wiosną zobaczymy go w 1/16 finału Ligi Europy.

Red Bull Salzburg - Atletico Madryt 0:2 (0:1) 0:1 - Mario Hermoso 39' 0:2 - Yannick Ferreira Carrasco 86'