PKO Ekstraklasa. Twitter po Wisła Kraków - Legia Warszawa. "Mecz jak jazda we mgle"

Mnóstwo emocji przyniosło spotkanie Legii Warszawa z Wisłą Kraków. Wydawało się, że zwyciężą gospodarze, ale w ostatnich 10 minutach Tomas Pekhart zdobył dwie bramki. "To ligowa specjalność zakładu" - skomentował dziennikarz Leszek Milewski.

Dominika Pawlik
Tomas Pekhart (z lewej) PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Tomas Pekhart (z lewej)
Faworytami sobotniego spotkania byli mistrzowie Polski. Po tym, jak przejął ich Czesław Michniewicz, radzili sobie bardzo dobrze. W 8 ostatnich meczach zdobyli 20 punktów, nie doznając ani jednej porażki. W Wiśle Kraków doszło do zmiany trenera, obowiązki przejął Peter Hyballa.

Krakowska drużyna na prowadzenie wyszła już w 12. minucie, kiedy Georgij Żukow dośrodkował w pole karne do Yawa Yeboaha, a ten z klasą przyjął piłkę i pokonał Boruca strzałem w dalszy róg. Wynik długo się nie zmieniał i wydawało się, że Legia Warszawa będzie musiała pogodzić się z utratą punktów.

Tymczasem w 81. minucie Tomas Pekhart wykorzystał rzut karny, a 8 minut później uderzył głową tak, że Mateusz Lis tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Legia wyszła z opresji i zwyciężyła 2:1.

Pod wrażeniem był dziennikarz "Prawdy Futbolu" Roman Kołtoń. Szczególnie zaimponował mu Artur Boruc, ale także wspomniany Pekhart.

Sebastian Staszewski z Interii porównał Legię Michniewicza do... Legii Czerczesowa.

Natomiast Leszek Milewski z Weszło zauważył, że to właśnie specjalność Legii. Chodzi o wygrywanie spotkań, kiedy ta wcale wygrać nie musiała. A przynajmniej na to się zapowiadało.

Strzał Pekharta, który dał zwycięstwo Legii Warszawa docenił Michał Kołodziejczyk z Canal+.

Emocjonalnie podszedł do wyniku Bogusław Łobacz, były kierownik drużyny Legii. Oceniając mecz do jazdy we mgle.