Transfery. PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk sięga po wielki polski talent

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Lukasz Sobala / PressFocus / Na zdjęciu: Jan Biegański
Newspix / Lukasz Sobala / PressFocus / Na zdjęciu: Jan Biegański
zdjęcie autora artykułu

Jan Biegański, jeden z największych polskich talentów, wybrał nowy klub. Piłkarzem GKS Tychy interesowało się wiele polskich drużyn, jak również te zza granicy, jak Lazio, uczestnik Ligi Mistrzów. WP SportoweFakty poznały przyszłość tego zawodnika.

[tag=68051]

Jan Biegański[/tag] grał ostatnio w GKS-ie Tychy, choć wiadomo było, że długo w pierwszej lidze ten pomocnik nie zabawi.

Utalentowany gracz znajdował się w notesach wielu skautów, a kuszące było też to, że zawodnikowi z końcem tego roku kończy się kontrakt tyszanami. To oznacza, że cena za ten talent jest naprawdę okazyjna, bo dla klubów Ekstraklasy wynosi niecałe 100 tysięcy złotych. Wprawdzie w grze o 18-latka było też Lazio Rzym, ale i piłkarz, i jego agenci uznali, że to byłby zbyt duży przeskok. W związku z tym zdecydowano się, o czym WP SportoweFakty informowały jako pierwsze, na przejście do Ekstraklasy.

Z naszych ustaleń wynika, że Biegański trafi do Lechii Gdańsk. W przyszłym tygodniu ma dojść do podpisania umowy.

To oznacza, że Biegański nie trafi do wspomnianego Lazio, choć, jak informowaliśmy, była taka możliwość. W Rzymie doszło nawet do spotkania w tej sprawie, ale ostatecznie strona polska uznała, że za wcześnie na taki krok. Zdecydowano, że Biegański najpierw ma się pokazać w lidze, a dopiero później wyjechać do silniejszej ligi.

Czytaj także: Nowe osoby w gabinetach Wisły Płock. Paweł Magdoń dyrektorem sportowym Czytaj także: Rafał Kurzawa został wolnym piłkarzem. Nieudana przygoda Polaka w Amiens SC

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Tomasz Iwan ocenia grę reprezentacji Polski. "Kadra jest w trakcie budowy. Gra bez pomysłu i tożsamości"

Źródło artykułu: