II liga: GKS lepszy od Stali Rzeszów. Dobra sytuacja katowiczan po rundzie jesiennej

GKS Katowice zimuje na pozycji wicelidera i ma identyczną liczbę punktów jak lider Górnik Polkowice. Na zakończenie rundy jesiennej odniósł zwycięstwo 1:0 ze Stalą Rzeszów. W takim samym wymiarze KKS 1925 Kalisz wygrał ze Zniczem Pruszków.

GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
GKS Katowice zakończył rundę jesienną z 38 punktami, a 21 z nich zdobył w meczach na wyjeździe. Dysproporcja nie była wyraźna, ale wysoka forma podopiecznych Rafała Góraka poza własnym stadionem była nie do przeoczenia. W niedzielę GKS wygrał 1:0 ze Stalą Rzeszów i częściowo zrewanżował się za porażkę poniesioną w tegorocznym półfinale barażów o awans do Fortuna I ligi.

Zadanie ułatwił gościom Jarosław Fojut, który w 24. minucie opuścił boisko z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Stal czekała ponad godzina walki w dziesięciu przeciwko jedenastu katowiczanom. W 52. minucie przewaga liczebna została potwierdzona strzałem na 1:0 Filipa Kozłowskiego. Dostał on podanie od Adriana Błąda i z pomocą rykoszetu umieścił piłkę w bramce. Inicjatywa pozostała po stronie wicelidera, który utrzymał prowadzenie do ostatniego gwizdka.

KKS 1925 Kalisz również zwyciężył 1:0, a jego przeciwnikiem był Znicz Pruszków. Beniaminek starał się o prowadzenie krócej niż GKS Katowice. W 26. minucie Robert Tunkiewicz wykazał się w podbramkowym zamieszaniu. Gospodarze atakowali częściej, oddali większą liczbę strzałów, a posiadanie piłki przez 63 procent czasu utrudniało Zniczowi zorganizowanie się do ataku.

KKS przedostał się do strefy barażowej, a to czy pozostanie w niej do wznowienia rozgrywek, zależy od wyniku zaległego meczu Sokoła Ostróda ze Stalą Rzeszów. Ostatni drugoligowy akcent w 2020 roku zaplanowano na środę.

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?