The Championship. Wygrana Derby County. Kamil Jóźwiak z debiutanckim golem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jon Hobley / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Getty Images / Jon Hobley / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Derby County wygrało trzeci mecz w tym sezonie. Zespół ten pokonał u siebie walczącą o awans do Premier League Swansea City 2:0. Jedną z bramek strzelił Kamil Jóźwiak, dla którego było to debiutanckie trafienie w nowym klubie.

Derby County zaliczyło fatalny początek sezonu, co rozpoczęło rewolucję w zespole. Jednak od sześciu spotkań drużyna ta jest niepokonana, a w środę wygrała trzeci mecz w tym sezonie. Derby pokonało u siebie Swansea City, która zajmuje pozycję w ligowej czołówce, a celem Walijczyków jest awans do Premier League.

Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz. Już w 4. minucie gola strzelił Colin Kazim-Richards. Miejscowi następnie starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku i robili wszystko, by utrzymać prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie zdołali dobić rywali.

W 37. minucie Kamil Jóźwiak dostał podanie w polu karnym, przyjął piłkę i wykorzystał to, że jest niepilnowany przez obrońców. Polak uderzył z piętnastu metrów, a bramkarz Swansea nie zdołał uratować zespołu przed stratą gola. Było to pierwsze trafienie Jóźwiaka dla Derby County w piętnastym meczu. Dorobek Polaka uzupełnia jedna asysta.

Jóźwiak w 90. minucie opuścił boisko. Z kolei całe spotkanie dla Derby County rozegrał Krystian Bielik.

Derby County - Swansea City 2:0 (2:0) 1:0 - Colin Kazim-Richards 4' 2:0 - Kamil Jóźwiak 37'

Czytaj także: La Liga. Real Madryt - Athletic Bilbao: Królewscy wygrali i dogonili lidera PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Thomas Rogne wraca do składu wicemistrza Polski