Eredivisie: reprezentant Polski z czerwoną kartką. Porażka SC Heerenveen

Paweł Bochniewicz został ukarany czerwonym kartonikiem w niedzielnym meczu. SC Heerenveen przegrało w starciu z Heraclesem Almelo 1:2.

Rafał Szymański
Paweł Bochniewicz Getty Images / Erwin Otten/Soccrates / Na zdjęciu: Paweł Bochniewicz
W spotkaniu w ramach 13. kolejki Eredivisie SC Heerenveen grało na własnym obiekcie z zespołem Heraclesu Almelo. Drużyna Pawła Bochniewicza była faworytem w rywalizacji z niżej notowanym przeciwnikiem.

W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się rezultatem 1:2. Gole dla gości strzelili Delano Burgzorg i Mats Knoester, natomiast bramkę kontaktową dla Heerenveen zdobył Joey Veerman.

Trener Johnny Jansen od 1. minuty postawił na Bochniewicza. Jak się później okazało, reprezentant Polski musiał przedwcześnie opuścić plac gry. W 88. minucie spotkania stoper faulem taktycznym zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję rywali, po czym arbiter Martin Perez pokazał mu czerwoną kartkę.

24-latek we wrześniu za 1,4 mln euro przeszedł z Górnika Zabrze do holenderskiego klubu. Do tej pory wystąpił łącznie w 13 spotkaniach ligowych, w których raz zaznaczył swoją obecność golem. Jego zespół znajduje się na 8. pozycji w tabeli.

Defensor znajduje się na krótkiej liście selekcjonera Jerzego Brzęczka. Niewykluczone, że Bochniewicz znajdzie się wśród piłkarzy powołanych na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

SC Heerenveen - Heracles Almelo 1:2 (0:1)
0:1 - Delano Burgzorg 6'
0:2 - Mats Knoester 48'
1:2 - Joey Veerman 57'

Wzruszające słowa Roberta Lewandowskiego. "Bycie dumnym Polakiem jest fantastyczne"

Czy selekcjoner powinien stawiać na Pawła Bochniewicza?