• Skoki

Serie A: Arkadiusz Reca asystował przy golu. FC Crotone wygrało i uciekło z dna

Delikatny optymizm w Kalabrii. FC Crotone poprawił wyniki w ostatnich meczach rundy jesiennej. W pokonaniu 2:1 Parmy pomógł asystą aktywny Arkadiusz Reca.

piłkarze FC Crotone PAP/EPA / CARMELO IMBESI / Na zdjęciu: piłkarze FC Crotone
FC Crotone było skazane na spędzenie przerwy świąteczno-noworocznej w strefie spadkowej, ale przynajmniej pokrzepiło się opuszczeniem ostatniego miejsca w tabeli. Beniaminek zapunktował w trzech z ostatnich czterech meczów w rundzie jesiennej i pozostaje poważnym kandydatem do utrzymania.

Wyróżniającym się zawodnikiem zespołu z Kalabrii w rundzie jesiennej był Arkadiusz Reca. Widać, że pozostali piłkarze FC Crotone obdarzyli go zaufaniem. Są świadomi, że jeżeli w ofensywie beniaminka ma wydarzyć się coś nietypowego, to powinno to być związane z reprezentantem Polski. W 24. minucie Arkadiusz Reca wykonał podanie w pole karne Parmy do Juniora Messiasa, który przymierzył z kilkunastu metrów i dał prowadzenie 1:0 gospodarzom.

W rundzie jesiennej Arkadiusz Reca strzelił premierowego gola w Serie A, przy trzech trafieniach asystował, a także wywalczył dwa rzuty karne. Lepszym asystentem w klubie jest wyłącznie Salvatore Molina i właśnie Włoch dograł piłkę do Juniora Messiasa w 44. minucie. Brazylijczyk skompletował dublet eleganckim lobem i zrobiło się 2:0 dla FC Crotone.

Po przerwie zaczęły mnożyć się problemy będącego na prowadzeniu zespołu. Parma pokazała, że potrafi być niebezpieczna również bez Gervinho w składzie i stwarzała sytuacje podbramkowe. W 58. minucie Juraj Kucka strzelił gola na 1:2 po dograniu wprowadzonego z ławki rezerwowych Juana Brunetty. Zamiast Recy oraz Messiasa pierwsze skrzypce zaczął grać bramkarz Alex Cordaz. Poradził on sobie przez całe spotkanie z siedmioma strzałami celnymi i pomógł utrzymać zaliczkę drużynie z południa Italii.

Parma zakończyła 2020 rok pięcioma meczami bez zwycięstwa. 12 punktów po 14 meczach to najgorszy wynik klubu od 2014 roku. Z kolei FC Crotone dopiero po raz drugi w historii odniosło dwa zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie we włoskiej elicie.

FC Crotone - Parma Calcio 1913 2:1 (2:0)
1:0 - Junior Messias 24'
2:0 - Junior Messias 44'
2:1 - Juraj Kucka 59'

Crotone: Alex Cordaz - Giuseppe Cuomo (63' Lisandro Magallan), Vladimir Golemic, Sebastiano Luperto - Pedro Pereira, Salvatore Molina, Niccolo Zanellato (89' Jacopo Petriccione), Milos Vulić, Arkadiusz Reca - Junior Messias, Emmanuel Riviere (60' Simeon Nwankwo)

Parma: Luigi Sepe - Maxime Busi (46' Simone Iacoponi), Yordan Osorio (85' Lautaro Valenti), Bruno Alves, Riccardo Gagliolo - Simon Sohm (46' Juan Francisco Brunetta), Hernani (76' Wylan Cyprien), Jasmin Kurtić - Juraj Kucka, Roberto Inglese (60' Andreas Cornelius), Yann Karamoh

Żółte kartki: Cuomo, Golemic, Reca, Luperto (Crotone) oraz Kurtić, Hernani, Kucka, Inglese, Cyprien, Iacoponi (Parma)

Sędzia: Fabio Maresca