La Liga. Zinedine Zidane wprost o transferach. "Ciągle na nich liczę"

Już zimą z Realem Madryt może pożegnać się nawet trzech piłkarzy. Głos na temat ewentualnych transferów zabrał trener Zinedine Zidane.

Jakub Artych
Zinedine Zidane Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Zinedine Zidane
Real Madryt w ostatnich tygodniach gra znakomicie, jednak nie wszyscy zawodnicy mają powody do radości. W ataku szaleje Karim Benzema, jednak dwaj pozostali snajperzy: Luka Jović oraz Mariano Diaz spisują się fatalnie.

Jak informowaliśmy we wtorek, działacze Wolverhampton Wanderers zabiegają o transfer pierwszego z nich. W drużynie "Wolves" Jović miałby załatać lukę po Diogo Jocie, który latem odszedł do Liverpoolu (więcej TUTAJ).

Niepewna jest przyszłość także Marcelo oraz Isco. Pierwszy z nich jest cieniem samego siebie, a drugi chce odejść z Królewskich, aby regularnie grać przed mistrzostwami Europy w 2021 roku (więcej o sytuacji Isco przeczytasz TUTAJ-->).

Co na to trener Zinedine Zidane? Francuz cały czas podkreśla, że liczy na wszystkich zawodników. - To piłkarze Realu Madryt i nie zajmuje się tym, czy chcą odejść, czy nie chcą. Nie myślę o tym. Mogę powiedzieć tylko tyle, że wszyscy są naładowani i gotowi do gry, bo pracują świetnie - przyznał szkoleniowiec dla RealMadrid.TV.

Isco jeszcze kilka lat temu był kluczową postacią w układance Zidane'a. W tym sezonie zagrał jednak tylko przez 357 minut. Tylko nieco lepiej wygląda sytuacja Marcelo (519 minut).

- Wszyscy chcą grać, ta dwójka także. To prawda, że oni wiele tu wygrali i teraz są w trudniejszej sytuacji. Jestem jednak odpowiedzialny za ten zespół i to ja muszę wybrać skład na każdy mecz - dodaje francuski szkoleniowiec Królewskich.

W najbliższej kolejce Real Madryt zagra na wyjeździe z Elche. Początek meczu w środę o godz. 21:30.

Czy Isco i Marcelo powinni zimą odejść z Realu Madryt?