Turcja. Daniel Łukasik trafił do siatki. Pewne zwycięstwo Ankaragucu

Daniel Łukasik zdobył bramkę i dołożył cegiełkę do wygranej swojej drużyny. Ankaragucu pokonało zespół Yeni Malatyaspor w stosunku 3:1.

Rafał Szymański
Daniel Łukasik Getty Images / Mustafa Murat Kaynak/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Daniel Łukasik
Polak wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie sobotniego starcia. Błąd popełnił bramkarz gości, Ertac Ozbir. Daniel Łukasik przechwycił piłkę i otworzył wynik meczu.

Jeszcze przed przerwą było 2:0 za sprawą trafienia  Josepha Paintsila. Napastnik zdobył bramkę z rzutu karnego.

W 76. minucie goście zdołali strzelić gola kontaktowego. Youssouf Ndayishimiye dał nadzieję kibiciom drużyny Yeni Malatyaspor. Szanse na pozytywny rezultat przyjezdnych chwilę później pogrzebał Karim Hafez, który został ukarany czerwoną kartką. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w 88. minucie Torgeir Borven.

Łukasik został zmieniony w 86. minucie przez Sahverdiego Cetina. Polak wcześniej obejrzał żółty kartonik. Dla 29-latka był to drugi gol w tym sezonie tureckiej Super Lig. Łącznie rozegrał już 10 spotkań.

Michał Pazdan nie znalazł się w kadrze meczowej Ankaragucu. Powodem absencji stopera jest złamanie palca u nogi. Na ten moment nieznany jest termin jego powrotu.

Ankaragucu - Yeni Malatyaspor 3:1 (2:0)

1:0 - Daniel Łukasik 4'
2:0 - Jospeh Paintsil (k.) 37'
2:1 - Youssouf Ndayishimiye 76'
3:1 - Torgeir Borven 88'