Turcja. Daniel Łukasik strzelił gola. Ankaragucu opuściło strefę spadkową

Daniel Łukasik zmierzył się z Radosławem Murawskim w meczu tureckiej Super Ligi. Lepszy okazał się pomocnik Ankaragucu, który swoim strzałem przyczynił się do zwycięstwa 2:1 z Denizlisporem.

Daniel Łukasik jeszcze w barwach Lechii Gdańsk WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Daniel Łukasik jeszcze w barwach Lechii Gdańsk
Daniel Łukasik strzelił pierwszego gola w sezonie. Jest czwartym Polakiem, który przymierzył do bramki przeciwnika w tureckiej Super Lidze. Wcześniej zrobili to Konrad Michalak oraz Radosław Murawski, a najskuteczniejszy jest z trzema trafieniami na koncie Artur Sobiech.

Pomocnik Ankaragucu wykorzystał płaskie dośrodkowanie Steliosa Kitsiou ze skraju pola karnego. W odpowiednim momencie wbiegł w odsłoniętą strefę szesnastki i pokonał bramkarza strzałem z 10. metra. Nie popisała się obrona Denizlisporu, a Daniel Łukasik wymierzył za to karę. Po jego uderzeniu w 45. minucie było 2:0, a ostatecznie Ankaragucu zwyciężyło 2:1.

Drużyna Łukasika, a także obecnie kontuzjowanego Michała Pazdana opuściła strefę spadkową. W ostatnich pięciu kolejkach wygrała trzy razy i zdobyła 10 z możliwych 15 punktów. Na oznaczającej degradację lokacie znalazł się natomiast Denizlispor, w którego szeregach Murawski grał w niedzielę do przerwy.

Denizlispor - Ankaragucu 1:2 (0:2)
0:1 - Atakan Ridvan Cankaya 21
0:2 - Daniel Łukasik 45'
1:2 - Recep Niyaz 80'

Czy Ankaragucu utrzyma się w tym sezonie w Super Lidze?