Ligue 1. AS Monaco powoli wstaje z kolan. Wygrało szalony mecz w Lorient

Piłkarze AS Monaco chcą za wszelką cenę pokazać, ze pokonali już kryzys, który przytrafił im się pod koniec 2020 roku. W pierwszym meczu w styczniu pokonali na wyjeździe FC Lorient 5:2.

Krzysztof Sędzicki
Sofiane Diop Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Sofiane Diop
Nie da się ukryć, że grudzień dla ekipy trenera Niko Kovaca był miesiącem bardzo nieudanym. Porażki z Lille, Marsylią i Lens sprawiły, że AS Monaco wypadło z czołówki tabeli Ligue 1. Zespól z Księstwa chciał więc zacząć 2021 rok w myśl hasła "nowy rok - nowi my".

I tak się faktycznie stało. Monakijczycy byli faworytami w meczu ze znajdującym się w strefie spadkowej Lorient, choć kruszenie muru trochę im zajęło. Zaczęło się od trafienia Axela Disasiego w dziewiątej minucie gry, ale na początku trzeciego kwadransa gry wyrównał Teremas Moffi. Do przerwy więc na tablicy widniał rezultat remisowy.

Trzy minuty po niej gospodarze stracili Jonathana Delaplace, który otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za nieprzepisowe przytrzymywanie rywala. To - w połączeniu z golem Aleksandra Gołowina w 64. minucie - wydawało się gwoździem do trumny Lorient w tym meczu, ale trzy minuty później Andrew Gravillon doprowadził do wyrównania.

Monaco odpowiedziało w ciągu kilkudziesięciu sekund trafieniem Kevina Vollanda, a następnie rywala dobili jeszcze Sofiane Diop oraz Guillermo Maripan. Trzy punkty pojechały więc na Stadion Ludwika II.

Spośród pozostałych meczów uwagę przykuwa strata punktów piłkarzy Stade Rennais, którzy zremisowali na wyjeździe z FC Nantes. Wygrane zaliczyły za to Stade Brestois (z OGC Nice) oraz Strasbourg (z Nimes).

FC Lorient - AS Monaco 2:5 (1:1)
0:1 - A. Disasi 9'
1:1 - T. Moffi 31'
1:2 - A. Gołowin 64'
2:2 - A. Gravillon 67'
2:3 - K. Volland 68'
2:4 - S. Diop 78'
2:5 - G. Maripan 89'

Żółte kartki: Lauriente (Lorient) - Sidibe, Martins, Diop (Monaco)