Młoda Ekstraklasa: Legia i Arka na remis, niespodziewanie zwycięstwo Zagłębia

W sobotę odbyły się dwa mecze 2. kolejki Młodej Ekstraklasy. Padło w nich aż dziewięć goli. Ogromnych emocji dostarczył pojedynek, do którego doszło w Krakowie. Wisła dość niespodziewanie przegrała z Zagłębiem Lubin 3:4.

Zespół spod Wawelu otworzył wynik już w 1. minucie za sprawą Kamila Jelenia, jednak później świetnie spisywali się Miedziowi, którzy w drugiej połowie prowadzili już 4:1. Ostatecznie Biała Gwiazda zdołała strzelić jeszcze dwa gole i zmniejszyła rozmiary porażki.

W drugim sobotnim spotkaniu Legia Warszawa zremisowała u siebie z Arką Gdynia 1:1. Obie bramki padły przed przerwą. Dla Wojskowych trafił Maciej Górski, natomiast stan rywalizacji wyrównał Tomasz Sokołowski. Goście kończyli zawody w osłabieniu, gdyż w 81. minucie czerwoną kartkę otrzymał Paweł Czoska.

Na niedzielę zaplanowano trzy kolejne mecze 2. kolejki Młodej Ekstraklasy. Polonia Bytom podejmie Odrę Wodzisław, Jagiellonia Białystok zmierzy się z PGE GKS Bełchatów, natomiast Lech Poznań gościć będzie Koronę Kielce.