PKO Ekstraklasa. Podbeskidzie Bielsko-Biała lepsze od MSK Żylina w meczu towarzyskim

Mecz sparingowy MSK Żylina - Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończył się wynikiem 1:2. Zwycięstwo przyjezdnym zapewnili Jakub Bieroński i Karol Danielak.

Rafał Szymański
piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Outsider PKO Ekstraklasy obiecująco prezentuje się po wznowieniu treningów. W pierwszym zimowym sparingu Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 1:0 ekipę SFC Opawa.

W środę "Górale" zagrali mecz kontrolny na Słowacji, przeciwnikiem był zespół MSK Żylina. Trener Robert Kasperczyk może być zadowolony z dyspozycji swoich podopiecznych.

Pierwsza bramka padła chwilę przed końcem pierwszej połowy. Maksymilian Sitek przedryblował defensorów rywali, a następnie zagrał do Jakuba Bierońskiego, który skierował piłkę do siatki.

Po wznowieniu gry do głosu doszli gospodarze. W 62. minucie Patrik Ilko przymierzył zza pola karnego i Michal Pesković skapitulował. 5 minut później Podbeskidzie ponownie wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Karola Danielaka. Zespół Kasperczyka wyprowadził kontratak, pierwszy strzał ofensywnego pomocnika odbił bramkarz, ale przy drugiej próbie nie zdołał już skutecznie interweniować.

W barwach Żyliny wystąpili Polacy. Dawid Kurminowski i Jakub Kiwior rozegrali po 45 minut. Pierwszym trenerem tej drużyny jest Pavol Stano, który przez wiele lat występował w polskich klubach.

W sobotę Podbeskidzie uda się na zgrupowanie do Chorwacji. Zaplanowane są kolejne 2 sparingi: z NK Olimpija Lublana (19 stycznia) oraz Lewskim Sofia (23 stycznia). 31 stycznia beniaminek zagra w meczu 15. kolejki z Legią Warszawa.

MSK Żylina - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:1)
0:1 - Jakub Bieroński 45'
1:1 - Patrik Ilko 62'
1:2 - Karol Danielak 67'

Skład Podbeskidzia: Michal Pesković - 2. Filip Modelski (61' Konrad Gutowski), Rafał Janicki, Milan Rundić (68' Dmytro Baszłaj), Petar Mamić, Maksymilian Sitek (46' Karol Danielak), Jakub Bieroński (46' Dominik Frelek), Gergo Kocsis (46' Michał Rzuchowski), Mateusz Marzec (46' Desley Ubbink), Serhij Miakuszko (46' Łukasz Sierpina), Marko Roginić (72' Konrad Sieracki).