Premier League. Arsenal - Newcastle. Kanonierzy zdominowali rywala. Londyńczycy potwierdzili dobrą formę

Mimo braku goli w pierwszej połowie Arsenal potwierdził swoją dobrą formą po przerwie. Kanonierzy w pół godziny rozbili rywala i odnieśli pewne zwycięstwo na Emirates Stadium. Zespół Mikela Artety wygrał 3:0 z Newcastle na zakończenie 19. kolejki.

Mateusz Byczkowski
piłkarze Arsenalu FC cieszą się z bramki PAP/EPA / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC cieszą się z bramki
Arsenal FC w ostatnim czasie prezentuje się z dobrej strony. Ostatnie cztery mecze w lidze to trzy zwycięstwa i jeden remis. Kanonierzy w poniedziałkowy wieczór chcieli pokazać, że wciąż liczą się w walce o czołowe miejsca w Premier League.

Mimo że zespół Mikela Artety przeważał od samego początku, kibice przed przerwą nie widzieli bramek. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk miał tylko wykonać dobitkę po strzale Bukayo Saki. Ostatecznie trafił w prawy słupek.

W drugiej połowie napastnik Kanonierów już się nie pomylił. W 50. minucie dostał podanie od Thomasa Parteya. Aubameyang przebiegł z piłką kilka metrów i gdy znalazł się już w polu karnym, uderzył nie do obrony pod poprzeczkę.

11 minut później prowadzenie podwyższył Bukayo Saka. Pomocnik Arsenalu strzelił w prawy dolny róg. Ładnym przeglądem pola popisał się Emile Smith Rowe, który wystawił Anglikowi piłkę na 11. metrze.

Na kolejnego gola na Emirates Stadium nie trzeba było długo czekać. Ładną klepką popisali się strzelec drugiego gola, Bukayo Saka i Cedric Soares. Ten drugi wypatrzył w polu karnym Aubameyanga. Gabończyk w poniedziałkowym spotkaniu zaliczył dublet.

Dzięki wygranej na zakończenie 19. kolejki Arsenal awansował na 10. miejsce w tabeli Premier League. Newcastle jest obecnie 15. i ma 7 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Arsenal FC - Newcastle United 3:0 (0:0)
1:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 50'
2:0 - Bukayo Saka 61'
3:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 77'

Arsenal: Bernd Leno - Cedric Soares, Rob Holding, David Luiz, Kieran Tierney - Thomas Partey (67' Mohamed Elneny), Granit Xhaka - Bukayo Saka, Emile Smith-Rowe (82' Martinelli), Pierre-Emerick Aubameyang (79' Willian) - Alexandre Lacazette.

Newcastle: Karl Darlow - Emil Kratfh, Jamaal Lascelles, Ciaran Clark, Jamal Lewis - Miguel Almiron (87' Elliott Anderson), Matthew Longstaff (78' Jeff Hendrick), Jonjo Shelvey, Joelinton - Andy Caroll (69' Jacob Murphy), Callum Wilson.

Sędzia: David Coote.

Transfery. Mesut Oezil oficjalnie zmienia klub. "Moje marzenie się spełnia"
Transfery. Wielki plan Chelsea. Londyńczycy chcą Erlinga Haalanda, kwota odstępnego będzie ogromna

Czy Arsenal skończy obecny sezon Premier League w TOP 4?