Premier League. Kontrowersyjna decyzja w hicie. "Straciliśmy szansę za zdobycie gola"

W 19. kolejce Premier League Liverpool bezbramkowo zremisował z Manchesterem United. Według pomocnika The Reds - Jordana Hendersona - sędzia zbyt szybko zakończył pierwszą połowę, co pozbawiło Liverpool szansy na zdobycie bramki.

Michał Konopiński
Jordan Henderson (z lewej) oraz Paul Tierney PAP/EPA / Paul Ellis / Na zdjęciu: Jordan Henderson (z lewej) oraz Paul Tierney
W meczu 19. kolejki Premier League obie strony miały szanse na zwycięstwo, ale ostatecznie musiały zadowolić się jednym punktem. Jednym z tematów omawianych po spotkaniu było kontrowersyjne zakończenie pierwszej części meczu przez sędziego - Paula Tierneya.

Do regulaminowego czasu pierwszej połowy sędzia doliczył jedną minutę. Zakończył ją jednak po około 55 sekundach doliczonego czasu. Stało się to w chwili, w której pomocnik Liverpoolu Xherdan Shaqiri podawał piłkę do dobrze ustawionego Sadio Mane.

Według zawodnika The Reds - Jordana Hendersona - takie zachowanie zabrało Liverpoolowi szansę na zdobycie bramki. - To było bardzo dziwne. Myślę, że gdyby sędzia nie zagwizdał, zdobylibyśmy gola tuż przed przerwą - mówił obrońca dla SkySport.

- Po przerwie byliśmy bardzo sfrustrowani, ale wciąż mieliśmy dużo czasu na zdobycie bramki. Znów zabrakło nam jednak jakości - dodał.

- Jesteśmy rozczarowani, że nie udało nam się zdobyć trzech punktów. Mieliśmy większe posiadanie piłki, stworzyliśmy wiele okazji, ale nie umieliśmy znaleźć drogi do bramki rywala. Manchester United też miał kilka dobrych okazji, ale czułem, że jesteśmy lepszą drużyną i wygramy to spotkanie - mówił Henderson.

Gracze Liverpoolu w czterech ostatnich spotkaniach ligowych nie zanotowali ani jednego zwycięstwa. Po remisach z West Bromwich Albion (1:1), Newcastle (0:0), Manchesterem United (0:0) i przegranej z Southampton (0:1), The Reds są dopiero na 4. pozycji w tabeli i do lidera Manchesteru United tracą 3 punkty.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Juergena Kloppa będzie Burnley FC. Początek tego spotkania w czwartek o godzinie 21:00.

Transfery. Mesut Oezil oficjalnie zmienia klub. "Moje marzenie się spełnia"