Sparing. Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Płock w ostatnim przetarciu przed powrotem ligi

Zwycięstwem Lechii Gdańsk zakończył się ostatni przed rundą wiosenną sparing drużyn z Gdańska i Płocka. Gospodarze wygrali 2:0, oba gole padły na początku I połowy.

Michał Gałęzewski
Maciej Gajos WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Maciej Gajos
Lechia Gdańsk i Wisła Płock jak dotąd zagrały po dwa sparingi. Gdańszczanie wygrali z Sokołem Ostróda 4:0 i z Olimpią Grudziądz aż 9:1, natomiast Wisła podczas zgrupowania w Siedlcach pokonała Wigry Suwałki 2:0 oraz Motor Lublin 2:1.

Dla obu zespołów było to zwieńczenie tego okresu przygotowawczego i przystąpiły w mocnych składach, zbliżonych do tych, które mogą wystąpić w lidze. Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie, po strzale Macieja Gajosa. Już w 13. minucie było 2:0! Po dwójkowej akcji Jakuba Kałuzińskiego oraz Conrado, piłka odbiła się nieszczęśliwie od Alana Urygi i płocczanie mieli problem.

Wisła Płock mimo dwubramkowej straty nie ruszyła do przodu, a niecelny strzał głową Damiana Zbozienia czy kiks Dawida Kocyły to było zdecydowanie za mało. W ekipie z Płocka kilkukrotnie swoimi umiejętnościami musiał popisać się bramkarz Bartłomiej Gradecki i do przerwy gospodarze mieli dwubramkowy zapas.

Lechia Gdańsk już po przerwie mogła i powinna prowadzić 3:0, jednak tego dnia Kenny Saief miał zdecydowanie zwichrowany celownik. Amerykanin nie trafił do bramki z zaledwie kilku metrów! Gdańszczanie mieli dużo więcej do powiedzenia, jednak nie potrafili tego udokumentować strzeloną bramką. W samej końcówce faulowany w polu karnym był Piotr Pyrdoł, jednak Giorgi Merebaszwili nie wykorzystał okazji. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0 i to oni w lepszych humorach przystąpią do ligi.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 2:0 (2:0)
1:0 - Maciej Gajos 6'
2:0 - Alan Uryga 13' (sam.)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (46' Zlatan Alomerović - Karol Fila (83' Mykoła Musolitin), Michał Nalepa, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński (75' Jan Biegański), Maciej Gajos (83' Egy Maulana Vikri. - Conrado (75' Jaroslav Mihalik), Kenny Saief (65' Joseph Ceesay) - Flavio Paixao (65' Łukasz Zwoliński).

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki (60' Jakub Wrąbel) - Damian Zbozień (60' Aleksander Pawlak), Alan Uryga, Jakub Rzeźniczak (72' Damian Michalski), Angel Garcia Cabezali (60' Milan Obradović), Dusan Lagator, Torgil Gjertsen (72' Piotr Pyrdoł), Damian Rasak (42' Damian Michalski), Filip Lesniak, Dawid Kocyła (60' Giorgi Merebaszwili, Patryk Tuszyński (72' Airam Cabrera).

Żółte kartki: Saief (Lechia), Kocyła (Wisła).

Czy Lechia na koniec sezonu będzie wyżej w tabeli niż Wisła?